Ordu’da Bir Mahalle Yok Oluyor

Ordu’da Bir Mahalle Yok Oluyor

Ordu'nun Aybastı ilçesinde Şubat ayında meydana gelen ve etkisi artan heyelan nedeniyle 3 ev tamamen yıkıldı, 1 ev yan yattı, mahallede bulunan cami ise...

A+A-

Ordu'nun Aybastı ilçesinde Şubat ayında meydana gelen ve etkisi artan heyelan nedeniyle 3 ev tamamen yıkıldı, 1 ev yan yattı, mahallede bulunan cami ise bulunduğu mevkiden metrelerce aşağıya kaydı.

3 AYDIR KİMSE İLGİLENMİYOR

Şubat ayı içerisinde, Aybastı ilçesi Sağlık Mahallesi Yaylık mevkiinde meydana gelen heyelan sonucu 30 ev zarar görmüştü. Binaların muhtelif yerlerinde çatlaklar oluşurken, heyelana bağlı olarak zarar günden güne büyüdü. Bölgede çalışmalarını sürdüren ekipler, çevrede önlemlerini sürdürürken, vatandaşlar ise güvenli bölgelere taşınmaya devam ediyor.

Yoğun bir şekilde hareketliliğin yaşandığı mahallede vatandaşlar korku içerisinde yaşarken, yaklaşık 3 ay önce başlayan ve etkisini sürdüren heyelan sonucu 3 ev tamamen yıkıldı. 1 evin de yana yattığı bölgede mahalle camisi ise bulunduğu bölgeden yaklaşık 20 metre uzağa sürüklendi.

İSYAN GÖRÜNTÜLERİ

AFAD, jandarma ve belediye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü bölgeye giriş-çıkışlar yasaklanırken, vatandaşlar, yaklaşık 3 aydır korku içerisinde yaşadıklarını belirtti.

Yedikule de bina çöktü yaralılar ve vefat edenler var

Yedikule de bina çöktü yaralılar ve vefat edenler var

İstanbul Yedikule de bina çöktü 2 yaralı kurtarıldı

Sütlüce'de yıkılan bina ile ile ilgili flaş açıklama

Sütlüce'de yıkılan bina ile ile ilgili flaş açıklama

Sütlüce'de Arda Turan'a ait olduğu söylenen arsada temel çalışması yapılırken yıkılan bina ile ilgili İnşaat Mühendisleri Odasından zehir zemberek bir açıklama yapıldı

İlgili Haberler