ÖĞRENCİLERİN TEPKİSİ ÜZERİNE

ÖĞRENCİLERİN TEPKİSİ ÜZERİNE

Yıldız Teknik Üniversitesinde gerici söylemleri ile büyük tepki gören öğretim üyesi Bedri Gencer'in verdiği derslerden alındığı ortaya çıktı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde Elazığ depreminin ardından yaptığı gerici açıklamalarla büyük tepki toplayan Bedri Gencer’in lisans öğrencilerine verdiği sosyoloji dersinin öğretim görevlisi değişti.

DİLEKÇELER ETKİLİ OLDU

Haber Sol 'da yer alan habere göre: Elazığ depreminin ardından yaptığı gerici açıklamalarla büyük tepki toplayan Bedri Gencer’in lisans öğrencilerine verdiği sosyoloji dersinin öğretim görevlisi değişti.

Yıldız Teknik Üniversitesinde Bedri Gencer’in protesto edilmesini ardından geçtiğimiz hafta okuldan atılması için 124 dilekçe toplanmıştı. Bu haftaya da dilekçeler toplanarak başlandı. Pazartesi sabahları sosyoloji dersine giren Gencer bu sabahki derste ortalarda gözükmedi.

OKULDAN TEMELLİ GÖNDERİLSİN KAMPANYASI

Öğrenciler, yerine gelen hocaya sorduklarında ise, geçici veya kalıcı bir durum olabilir cevabını aldıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi öğrenci otomasyon sistemi üzerinden dersin hocasının değiştiği bilgisi geldi. 

Yıldız Teknik Üniversitesinde Bedri Gencer’i protesto eden Türkiye Komünist Gençliği (TKG) üyeleri, Bedri Gencer’in okuldan yollanması için dilekçe toplamaya devam ettiklerini belirterek okul yönetimini konuyla ilgili açıklama yapmaya çağırdı.

KAYNAK: Haber sol org

İlgili Haberler