ODTÜ'lüleri kızdıracak tweet

ODTÜ'lüleri kızdıracak tweet

A+A-

'ODTÜ'de protesto edenler iflah olmaz ulusalcılar'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, dün ODTÜ'de protesto eden grup için 'iflah olmaz ulusalcılar' nitelendirmesinde bulundu.

Dün Çin'den fırlatılan Göktürk-2 uydusu için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı ODTÜ Yerleşkesi'ndeki tören sırasında protesto gösterisi yapan grup ile güvenlik güçleri arasında arbede çıktı. Polis, protesto eden gruba, tazyikli su, biber gazı ve gaz bombasıyla müdahalede bulundu. Bu sırada çok sayıda kişi gazdan etkilendi, hastaneye kaldırıldı. Üniversite yerleşkesinden alevler yükseldi. Rüzgarın etkisiyle gazlar Başbakan Erdoğan'ın da olduğu bölüme kadar ilerledi. Başbakan Erdoğan ve yanındakiler de gazdan etkilendi.
ODTÜ'de yaşananları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'ten bugün sosyal paylaşım sitesi Twitter'da değerlendirdi. Çelik, protesto eden grubu 'iflah olmaz ulusalcılar' olarak nitelendirdi. 
Çelik, Twitter'da şunları yazdı: 
EGE ÜNİVERSİTESİ’NDE, ODTÜ’DEKİ OLAYLARA PROTESTO
EGE Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrenci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ne (ODTÜ) yaptığı ziyaret sırasında çıkan olayları protesto etti.
Bornova’daki Ege Üniversitesi Kampusu Edebiyat Fakültesi önünde toplanan yaklaşık 100 öğrenci, ’Polis üniversitelerden defol’, ’Üniversiteler bizimdir’ sloganları atıp, kafelerin bulunduğu yere kadar yağmur altında yürüdü. Grup adına konuşan bir öğrenci, şunları söyledi:

"Üniversiteleri doğrudan sermayenin insafına bırakan, üniversiteleri gerici ağlarıyla sarmalayan, Ortadoğu’da savaş çığırtkanlığı yapan, Türkiye’yi NATO üssü haline getirmeye çalışan Tayyip Erdoğan, dün ODTÜ’ye binlerce polisle girdi. Memleketin her yerinde uyguladığı gerici ve piyasacı politikalara karşı duran tüm muhalifleri baskılarla sindirmeye çalışan AKP iktidarı, ’ileri demokrasi’sini dün ODTÜ’de de gösterdi. ODTÜ öğrencileri büyük bir direniş örneği sergiledi. AKP, bilimi tamamen halk için olmaktan çıkartıp, onu bir meta haline getirmeye çalışıyor. ODTÜ’nün devrimci tarihine sahip çıkan öğrenciler Tayyip Erdoğan’a meydanın boş olmadığını, üniversitelerde ve ülkede onun yarattığı karanlığı parçalayacak olan gençlerin olduğunu herkese gösterdi."
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.