Muz yüklü gemiden Milyon Dolarlık kokain yakalandı

Muz yüklü gemiden Milyon Dolarlık kokain yakalandı

Ekvador'dan İstanbul Ambarlı Limanı'na gelen muz yüklü konteyner içerisinde 32 kilo 605 gram yaklaşık 16 Milyon TL'lik kokain ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Ekvador'dan Ambarlı Limanı'na gelen muz yüklü konteyner içerisinde 32 kilo 605 gram kokain ele geçirildi. Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin yaklaşık olarak 16 milyon 250 bin lira olduğu belirlendi.

NARKOTİK KÖPEĞİ BULDU

EKVATOR'DAN GELMİŞ

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince Ekvador'dan gemiyle Ambarlı Limanı'na gelen ve muz yüklü oldukları öğrenilen altı konteyner riskli olarak değerlendirilerek X-Ray'e sevk edildi.

SOĞUTMA SİSTEMİNE YERLEŞTİRMİŞLER

Konteynerlerden birisinin arka tarafında yer alan frigo sisteminin fan motorlarının olduğu bölümde şüpheli yoğunluk görülmesi üzerine detaylı olarak arama yapıldı.

Gümrük Muhafaza ekiplerince muz yükü boşaltılarak yapılan aramada, narkotik dedektör köpeğinin de X-Ray'de şüpheli yoğunluk tespit edilen bölüme tepki vermesi üzerine şüpheli bölümler söküldü. Yapılan arama neticesinde bu bölümlere gizlenmiş halde koli bantı ile sarılmış çok sayıda paket tespit edildi.

ANALİZ YAPILINCA 16 MİLYONLUK KOKAİN ORTAYA ÇIKTI

Paketlerden bazıları açılarak yapılan analizde, paketlerin içerisinde bulunan toz maddenin kokain olduğu anlaşıldı. Ele geçirilen 30 paket içerisinde bulunan 32 kilo 605 gram kokainin piyasa değerinin yaklaşık olarak 16 milyon 250 bin lira olduğu belirlendi.

 

İlgili Haberler