MOBİL CİHAZLAR İÇİN EN İYİ FOTOĞRAF DÜZENLEME UYGULAMALARI

MOBİL CİHAZLAR İÇİN EN İYİ FOTOĞRAF DÜZENLEME UYGULAMALARI

Son zamanlarda sosyal medya çılgınlığı bir hayli artmışken şüphesiz birçok anımızı resimleyip paylaşmak kaçınılmaz oluyor. Bu yüzden telefonunuzda bulunması gereken 5 kullanışlı fotoğraf uygulamasını derledik.

Gerek özçekimler gerekse çekilen manzara fotoğraflarımızı çeşitli platformlarda paylaşmayı bir rutin haline getiren bir çok kişi var. Bu fotoğrafları düzenlemek ise  kullanıcıların en büyük eziyeti. Aşağıda belirteceğimiz uygulamaların Hem Android, hemde IOS kullanıcıları tarafından edinilebilir. En kullanışlı ve ücretsiz uygulamalarımızdan ilki Pixlr.

 

Pixlr

Denediğimiz çoğu uygulama arasında birinci sıraya Pixlr adlı uygulamayı göstermek istedik. Gerek sunduğu çeşitlilik gerekse de pratik kullanımı ile her telefonda olması gereken bir uygulama. Filtrelerin çeşitliliği gayet yeterli. Ayrıca profesyonel ayarların sunan uygulama da splash, heal, autofix , sharpen gibi tonlama ayarı yapabileceğiniz hatta etrafınızdaki cisimleri resimden silebileceğiniz birçok özellik mevcut.
Uygulama App Store’ da “Pixlr – Photo Editor” Google Play’ de ise “Pixlr – Free Photo Editor” olarak geçmekte.
Prisma

Kendine has filtreleri ile fotoğraf uygulamalarına yeni bir soluk kazandıran Prisma 2. sıramızda yer alıyor. Daha önce hiçbir uygulamada görmediğimiz birkaç efekti, uygulamanın bir anda popüler olmasındaki en büyük etken denilebilir. Sadece efekt ekleyebildiğimiz bu uygulamayı App Store ve Google Play’ de “Prisma” olarak bulabilirsiniz.
Aviary

Yine Prisma uygulaması gibi, Aviary’ de efektler yanında daha detaylı özellikler sunuyor. Peki Aviary’ nin farkı ne ? Aviary, kendine ait bir sosyal medya ağı tarzı platform bulunduruyor. Kullanıcılar tarih, doğa, spor gibi çok çeşitli kategorilerden birini seçip onunla ilgili resimler çekip paylaşabiliyor. Bu sayede çok fazla yaratıcı içerik ortaya çıkarken kullanımı bir hayli karıştırıyor diyebiliriz. Bu yüzden listemizin 3. sırasında yer vermek istedik. Uygulamaya Google Play ve App Store’ den “Photo Editor by Aviary” yazarak ulaşabilirsiniz.
PS Express

Haberimizde son olarak herkesin bildiği Photoshop uygulamasına yer veriyoruz. Tabi ki CC sürümü kadar çok çeşitlilik ve sınırsız imkan sağlamasını bekleyemeyiz. Uygulama filtre konusunda çeşitliliği az ve ücretli içeriklerde sunuyor. Premium üyeliği aktif ederseniz kendi filtrenizi  bile yapma şansınız olduğunu da belirtelim. Uygulamaya Google Play ve App Store için “Adobe Photoshop Express” yazarak ulaşabilirsiniz.
Ayrıca uygulamaların hepsinin ücretsiz olduğunu ve çoğu zaman güncelleme aldığını belirtelim

Kaynak:Haber Kaynağı