MERSİN'DEN ACI HABER; 1 AİLE YOK OLDU 2 KAYIP

MERSİN'DEN ACI HABER; 1 AİLE YOK OLDU 2 KAYIP

Mersin'de dün meydana gelen sel felaketinde, genç çift ve 2 yaşında bebekleri kayboldu. Yetkililer bildirilmiş 2 kayıp olduğunu söylediler

A+A-

Yağışın hala sürdüğü Mersin'de Meteoroloji öğleye kadar devam edecek açıklaması yaptı.Bazı okullarda eeğitime ara verildi.

BİR AİLEYİ SULAR YUTTU

Sel sularına kapılıp hayatını kaybeden ve cesetleri farklı yerlerde bulunan iki kişinin Serkan Genç ve eşi Fatma Genç olduğu belirlendi. Serkan Genç’in kardeşi Naci Genç’in, ağabeyinin ve yengesinin cesetlerini, polis tarafından gösterilen fotoğraflardan teşhis ettiği belirtildi.

ARABAYLA ÇIKTILAR BİR DAHA HABER ALAMADIK

Naci Genç, ağabeyi Serkan’ın saat 07.00 sıralarında eşi Fatma, 2 yaşındaki kızları Miray ve komşuları Sultan Uncu ile birlikte 33 PZ 644 plakalı otomobille yola çıktıkları, bir daha da kendilerinden haber alınamadığını söyledi. Otomobilin merkez Toroslar İlçesi Arpaçsakarlar Mahallesi’nde bulunan köprüden geçerken sel sularına kapılıp köprüden düştüğü değerlendirilirken, söz konusu yerde arama çalışmaları başladı.

2 YAŞINDA BEBEK MİRAY HALA ARANIYOR

Genç çiftinin yakınları cenazeleri teslim almak için işlemleri başlatırken, itfaiye ve arama kurtarma ekipleri kayıp olan Miray Genç ve Sultan Uncu’yu arama çalışmalarını sürdürüyor.

075542752372.jpg

200 KİŞİ MAHSUR KALDI

Mersin'de gece yarısı başlayan yağış dün sabah etkili bir şekilde devam etti. Sabah okula ve işe gitmek isteyenler güç anlar yaşadı. Birçok araç yolları kaplayan sel sularında mahsur kaldı.

Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada, kente 19 saatte metrekareye 155.8 kilogram yağış düştüğü belirtildi. 258 su baskını olduğu, 200 kişinin mahsur kaldığını ve 27 trafik kazası meydana geldiği açıklandı. Yeşiltepe, Baharlı ve Egemen köylerindeki çadırlarda kalan 700 Suriyeli mülteci tahliye edildi.

‘ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN’

Yetkilileri, bugün öğlene kadar yağışın devam edeceğini bildirdi. Valilik, vatandaşların zorunlu olmadıkça bugün evlerinden çıkmamalarını istedi. Selin etkili olduğu ilçelerdeki tüm okullarda eğitime ara verildi.

TÜRKEŞ'İN BAHÇELİ MEKTUBUNU ANLATTI

2-211.jpg

twitter-009.jpg

face-begen.png