Mardin'deki cinayetin arkasından yasak aşk çıktı

Mardin'deki cinayetin arkasından yasak aşk çıktı

Mardin'de 2012 yılında, Mehmet Ali Cing'in öldürüldüğü olayın üzerindeki sır perdesi, 6 yıl sonra kaldırıldı.

Mardin'de 2012 yılında, Mehmet Ali Cing'in öldürüldüğü olayın üzerindeki sır perdesi, 6 yıl sonra kaldırıldı. Cing'i, eşiyle ilişki yaşadığı Hasan Aslanhan'ın öldürdüğü belirlendi. Hasan Aslanhan'a da cinayette kendisinin yasak ilişki Selma Alpaslan'ın yardım ettiği tespit edildi


Mardin'in Merkez Artuklu ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi'nde 3 Nisan 2012'de Mehmet Ali Cing, öldürüldü. Cing'i öldürenler tüm çabalara rağmen bulunamamıştı.

6 YILLIK CİNAYETİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ
Olayla ilgili çalışmasını sürdüren jandarma ve polisin 6 yıl boyunca devam ettiği soruşturma sonucunda, cinayetin sırrı çözüldü.

EŞİ DE YARDIM ETMİŞ
Mehmet Ali Cing'i, eşiyle yasak aşk yaşayan Hasan Aslanhan'ın öldürdüğü belirlendi.

Cing'i öldüren Hasan Aslanhan'a da, kendisinin yasak ilişki yaşadığı Selma Alpaslan'ın yardım ettiği tespit edildi.

ADRESLERİNE OPERASYON DÜZENLENDİ
Mardin İl Jandarma Komutanlığı ve Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından ortak yürütülen soruşturmada, katil zanlılarının tespit edilmesinin ardından, 19 Eylül Çarşamba günü, şüphelilerin adreslerine operasyon düzenlendi.

Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda, Hasan Aslanhan ve Selma Alpaslan, yaşadıkları evlerde gözaltına alındı.

Selma Alpaslan'ın yaşadığı evde yapılan aramada, 1 ruhsatsız tabanca ve bu silaha ait 25 fişek ile 1 uçaksavar mermisi ele geçirildi. Ruhsatsız tabancanın sahibi olduğu belirtilen Mehmet A. da yakalanarak gözaltına alındı.

HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ
Selma Alpaslan, gözaltında verdiği ifadesinde, Hasan Arslanhan ile gizli aşk yaşadığını itiraf etti ve Mehmet Ali Cing'in de Hasan Arslanhan tarafından öldürüldüğünü söyledi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER
Selma Alpaslan ve Hasan Arslanhan, ifadelerinin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mehmet A. ise sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

İlgili Haberler