Mahkemede tanıklık yapan gazeteciyi hastanelik ettiler

Mahkemede tanıklık yapan gazeteciyi hastanelik ettiler

A+A-

ÇORUM'da bir olay nedeniyle mahkemede tanıklık yapan gazeteci 44 yaşındaki Cuma Şahin, 'Neden aleyhimize tanıklık yaptın' diyen baba ve oğlu tarafından dövüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay Bahçelievler Mahallesi'nde dün akşam meydana geldi. Ulusal Kanal'ın Çorum Temsilcisi Cuma Şahin, geçmişte yaşanan bir olay nedeniyle mahkemede tanıklık yaptı. Taraflardan Ahmet E. ve oğlu Ali E., iddiaya göre "Neden karşı taraf için tanıklık yaptın" diyerek Cuma Şahin'e saldırdı. Gazeteci Cuma Şahin, yüzüne ve vücuduna aldığı darbelerle yaralandı. Olay yerine gelen ambulansla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Şahin tedavi altına alındı. 

Hastane polisine ifade veren Şahin, "Taraflarla bir süredir davalık oldukları dosya nedeniyle tartışmalıydık. Baba- oğul ile bu konuda kavga ettik. Karşı taraf şahit yazdırmıştı. Gitmedim önce. Sonra polis zoruyla götürüldüm. Ben olay hakkında bildiklerimi söyledim. O günden sonra tehtitler almaya başladım. Dün akşam da yolda kavga ettik ve beni dövdüler" diyerek şikayetçi oldu. 

Baba ve oğlu gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.