MAHALLELİDEN DOWN SENDROMLU GENCE DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

MAHALLELİDEN DOWN SENDROMLU GENCE DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

BURSA'da down sendromu rahatsızlığı bulunan 27 yaşındaki Turhan Dursun’a aynı mahalle oturan arkadaşları düğünleri aratmayacak yaklaşık 1000 kişinin izlediği doğum günü partisi hazırladı. Doğum günü pastasını elleriyle kesen Dursun, halay çekti. Arkadaşla

A+A-

Merkez Osmangazi ilçesi Zafer Mahallesi'de oturan Turhan Dursun'nun doğum günü kutlamaları için mahalleli yaklaşık 1 ay önce hazırlıklara başladı. Sosyal medya üzerinden örgütlenen gencin arkadaşları, doğum günü için çeşitli sürprizler planladı. Zafer Mahallesi’nde toplanan mahalle sakinleri Turhan Dursun'a üstü açık arabayla şehir turu attırdı. Doğum günü partisinin düzenleneceği Namık Kemal Caddesini trafiğe kapatılırken Dursun, mahalle girişinde meşalelerle karşılandı. Üstü açık arabadan arkadaşlarını selamlayan Dursun, daha sonra araçtan inerek doğum günü partisinin düzenleneceği yere geldi. Gencin arkadaşları yol boyunca, 'Turhan sen bizim her şeyimizsin' diye tempo tuttu. Arkadaşları tarafından zaman zaman havaya atılan Dursun, kendisi için hazırlanan ve fotoğrafının bulunduğu pastayı kesti. Pasta kesimi sonrası mahalle düğünlerinde olduğu gibi sakal tıraşı yapılan Dursun, çalınan oyun havaları eşliğinde arkadaşlarıyla birlikte halay çekti. 

Mahalle sakinleri Turhan Dursun'a doğum günü nedeniyle para da taktı. Oldukça neşeli olduğu gözlenen down sendromlu genç, bir ara mikrofonu alarak teşekkür etti. Yaklaşık 1000 kişinin izlediği doğum günü etkinliği gece geç saatlere kadar sürdü.