Londra'da silahlı saldırı: 1 ölü, çok sayıda yaralı

Londra'da silahlı saldırı: 1 ölü, çok sayıda yaralı

Polis, saldırganın 'Asya' görünümlü olduğunu açıkladı.

A+A-

Londra'da saldırı... İngiltere'nin başkenti Londra'da parlamento yakınlarında bir saldırgan Westminster Köprüsü'nde ateş açtı, aracıyla yayaları ezerek ilerledi. Saldırıda 12 kişi yaralandı. Ağır yaralanan 1 kadın yaşamını yitirdi. Polis, saldırganın 'Asya' görünümlü olduğunu açıkladı.

 

İngiltere'nin başkenti Londra akşamüstü saatlerinde art arda saldırılara sahne oldu. Bir saldırgan Westminster Köprüsü üzerinde yayaları ezip ateş açarak ilerledi. İngiltere Parlementosu'na girmek isteyen bir kişinin de vurulduğu bildirildi.

Reuters saldırı sounucu 1 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

LONDRA POLİSİ: YAYALARI EZDİ ATEŞ AÇTI

Reuters art arda gerçekleşen saldırılarda 12 kişinin yaralandığını duyurdu. Ağır yaralı olan bir kadın yaşamını yitirdi.Polis olayın terör olayı, saldırganın ise 'Asya' görünümlü olduğunu belirtip, "Saldırgan köprüde aracıyla yayaları ezdi ve ateş açtı" açıklamasını yaptı. Görgü tanıkları patlama ve silah sesleri duyulduğunu söylüyor. 

AVAM KAMARASI BAŞKANI: PARLAMENTODA BİR POLİS BIÇAKLANDI

Silah seslerinin duyulması üzerine milletvekillerinin sığınaklara indirildiği ve Londra metrosunun da kapatıldığı bildirildi. Avam Kamarası Başkanı, Parlamento binası içerisinde bir polisin bıçaklandığını açıkladı.

Başbakanlık Sözcüsü İngiltere Başbakanı Theresa May'in güvende olduğunu iletti.

SARAYDA GÜVENİL ÖNLEMİ ARTIRILDI

Buckingham Sarayı'nda da güvenlik önlemlerinin artırıldığı kaydedildi. BBC'nin haberine göre saraydan açıklama yapılmazken, kapılarının kapalı tutulduğu bildirildi.

Parlamento boşaltılmaya başlandı

İngiltere Parlamentosu güvenlik güçleri tarafından boşaltılmaya başlandı.

cumhuriyet

 

 

Londra'dan dehşetin görüntüleri

Londra'dan dehşetin görüntüleri

İngiltere'nin başkenti Londra'da parlamento binası yakınlarından silah sesleri yükseldi. İlk belirlemelere göre iki kişi vuruldu, 12 yaralı var.

CHP Gençlik kollarından "ilginç "HAYIR" çalışması

CHP Gençlik kollarından "ilginç "HAYIR" çalışması

CHP'li gençler öyle bir "Hayır" çalışmasına imza attı ki.

İlgili Haberler