Londra saldırısında "Flaş" gelişme

Londra saldırısında "Flaş" gelişme

Dün gerçekleştirilen ve Londra'da büyük panik yaratan terör saldırısında ölü sayısı 5'e yükseldi, yeni gözaltılar var.

A+A-

İngiltere polisi Birmingham'da 6 adreste 7 şüpheliyi gözaltına aldı.

ÖLÜ SAYISI 5'E YÜKSELDİ

İngiltere'nin başkenti Londra'da Parlamento binasının önünde gerçekleştirilen terör saldırısında biri polis 5 kişi öldü, yaklaşık 40 kişi de yaralandı.

Londra Emniyet Müdürlüğü'nün 'terör saldırısı' olarak nitelendirdiği olayın ardından parlamento binası giriş ve çıkışlara kapatıldı. Parlamentodaki çalışmalar da Perşembe gününe kadar durduruldu.

BAŞBAKAN MAY'DAN AÇIKLAMA

İngiltere Başbakanı Theresa May, olayın ardından olağanüstü güvenlik zirvesi (KOBRA) gerçekleştirdi. Zirvenin ardından Downing Street 10 numarada Başbakanlık Konutu önünde gazetecilere bir açıklama yapan May, "Londralılar her zamanki gibi hayatlarına normal bir şekilde devam edecek. Hiçbir zaman teröre teslim olmayacağız, kötülüğün ve nefretin bizi ayırmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

SALDIRGAN BİR KİŞİ

Terör saldırısını "Hastalıklı ve ahlaksızca bir terör saldırısı" olarak değerlendiren May, saldırının bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini, dünyanın en eski yasama organlarından İngiltere Parlamentosu'na düzenlenen saldırının, parlamentonun savunduğu 'demokrasi, hukukun üstünlüğü, özgürlük ve insan hakları' gibi ilkeleri hedef aldığını ifade etti.

Dünyanın su altı harikaları

Dünyanın su altı harikaları

Müzeler, barlar ve hatta bir de postane… Okyanusun dibine daldığında karşılaşacakların seni çok şaşırtacak

Megan Fox'un instagram paylaşımı olay oldu

Megan Fox'un instagram paylaşımı olay oldu

Ünlü oyuncu Megan Fox'un instagram'dan paylaştığı fotoğraf, takipçilerinin kalp atışlarını hızlandırdı desek yalan olmaz!

İlgili Haberler