Kuzey Irak'ta TSK üssüne saldırı

Kuzey Irak'ta TSK üssüne saldırı

Irak'ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait üs bölgesine yapılan saldırının, kendisini sivil kıyafetler içine gizlemiş PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırı ile ilgili saraydan açıklama yapıldı

Irak'ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait üs bölgesine yapılan saldırının, kendisini sivil kıyafetler içine gizlemiş PKK'lı teröristler tarafından yapıldığı ve teröristlerin bu şekilde saldırarak halkla Mehmetçiği karşı karşıya getirmeye çalıştığı öğrenildi.

SİVİL KIYAFET GİYMİŞLER

Edinilen bilgiye göre, Irak'ın kuzeyinde yer alan Suri Üs Bölgesi'ne yönelik yapılan saldırıların, sivil kıyafetler içine kendisini gizlemiş PKK'lı teröristler tarafından öncelikle taşlı saldırı şeklinde başlatıldığı, daha sonra dozunun giderek artırıldığı tespit edildi. Olayda kısmi araç ve malzeme hasarı meydana gelirken, olaylar esnasında PKK'lı teröristlerin her zaman başvurdukları taktiğe benzer şekilde, halkla Mehmetçiği karşı karşıya getirmeye özel gayret sarf ettikleri anlaşıldı. Olayların daha da büyümemesi için gerekli tedbirler güvenlik güçlerince ivedilikle alındı ve bu esnada sivillere herhangi bir zarar gelmemesi için azami dikkat ve hassasiyet gösterildi.

SARAYDAN AÇIKLAMA

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kuzey Irak'ın Duhok şehri yakınlarında bulunan TSK'ya ait askeri üsse yönelik terör saldırısı yaşandığını hatırlatarak, saldırganların sivillerin arasına gizlenerek Türk askeriyle yerel halkın arasını bozmaya çalıştığını söyledi.

Altun, "PKK'lı teröristlerin sosyal medya ve diğer mecralarda bugün yaşanan saldırı hakkında dezenformasyon faaliyeti yürüttüğünü tespit ettik. Tüm basın mensuplarını örgütün bu faaliyetleri hakkında dikkatli olmaya davet ediyor, PKK'lı teröristlerin geçmişte benzer taktiklere başvurduğunu hatırlatıyoruz" dedi.

İlgili Haberler