KONYALI KAÇAK DEFİNECİLER KAZDIKLARI TÜNELDE YAKALANDI

KONYALI KAÇAK DEFİNECİLER KAZDIKLARI TÜNELDE YAKALANDI

Bayram A. ile 35 yaşındaki Saffet Urgancı, kullanılmayan 4 metre derinliğindeki sarnıcın içinde yaklaşık 4 metre tünel kazıp define ararken yakalandı.

A+A-

Konya'da eskiden sarnıç olarak kullanılan kuyuda define bulmak için kazı gerçekleştirdikleri iddia edilen 2 zanlı gözaltına alındı.Meram ilçesi Gödene Mahallesi 17381 Sokak'taki boş arazide 2 kişinin hareketlerinden şüphelenen vatandaşlar durumu polise bildirdi.

KAR MASKESİ TAKIP DEFİNE ARAMIŞLAR

Konya'da kar maskeli 26 yaşındaki Bayram A. ile 35 yaşındaki Saffet Urgancı, kullanılmayan 4 metre derinliğindeki sarnıcın içinde yaklaşık 4 metre tünel kazıp define ararken yakalandı.

KULLANILMAYAN SARNIÇ

Olay, merkez Meram İlçesi Gödene Mahallesi'nde boş bir arazide kullanılmayan sarnıçta meydana geldi. Çevredekiler sarnıca ellerinde kazma kürekle kar maskeli kişilerin girdiğinin görmesi üzerine polise bildirdi.

YUKARI ÇIKINCA POLİSLERLE KARŞI KARŞIYA GELDİLER

Araziye gelen polis, sarnıcın yanında Bayram A.'yı yakaladı. Bu sırada polisin geldiğinden habersiz olan sarnıcın içinde kazma ve kürekle tünel kazıp define arayan Saffet U., sarnıcın kuyusundan yukarı çıktı. 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

İTFAİYE ÇAĞIRDILAR

Polis, içeride başka birilerinin daha olabileceği ihtimali üzerine AFAD ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi. AFAD ekipleri, halatlarla sarnıca ve definecilerin kazdıkları tünele girip incelemede bulundu. Yapılan incelemede başka bir kişiye rastlanılmazken, kazıda kullanılan kazma ve kürek ele geçirildi.

BİZ ÇIKARIZ

sarnicta-tunel-kazip-define-ararken-yakalandi-8973424_300.jpg

Polis, gözaltına aldığı Saffet U.'ya "Sen buradan nasıl çıktın?" diye sorması üzerine "Biz çıkarız komiserim" demesi dikkat çekti. Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, haklarında başlatılan Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet suçundan idari para cezası uygulanacağı öğrenildi.