KONYA'DA ÇOCUK İSTİSMARINA SUÇÜSTÜ

KONYA'DA ÇOCUK İSTİSMARINA SUÇÜSTÜ

Ahmet G., otomobili ile giderken yolda yürürken gördüğü 14 yaşındaki H.A. ve 15 yaşındaki A.G.G.'nin yanında durarak gidecekleri yere bırakmak istedi.

A+A-

Olay, geçtiğimiz Çarşamba günü saat 03.30 sıralarında merkez Meram İlçesi Toprak Sarnıç Mahallesi Gazze Sokak'ta meydana geldi. Ahmet G., otomobili ile giderken yolda yürürken gördüğü 14 yaşındaki H.A. ve 15 yaşındaki A.G.G.'nin yanında durarak gidecekleri yere bırakmak istedi. İki çocuk Ahmet G.'nin bu teklifini kabul ederek otomobile bindi. 

POLİS ŞÜPHELENMESE

Aracıyla Meram Sanayi Sitesi içerisine giren Ahmet G. otomobilini sokak arasına park etti. Bu sırada sanayi içerisinde devriye görevi yapan sivil polis ekibi şüphele üzerine aracın yanına gitti. 

POLİS SORGULARKEN

Ekipler araç sahibi Ahmet G.'nin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasını yaptıkları sırada çocuklar polislerin yanına giderek Ahmet G.'yi tanımadıklarını, kendilerini otomobile alarak cinsel organları ile oynadığını söyledi.

Polis, bu iddia üzerine Ahmet G.'yi gözaltına aldı. İki çocuk ifadeleri alınmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. 

HİV VİRÜSÜ TAŞIDIĞINI SÖYLEDİ 

Gözaltına alınan ve suçlamayı kabul etmeyen Ahmet G. ise polisteki sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. 

Ahmet G.'nin polisteki ifadesinde HIV virüsü taşıdığını ve tedavi olduğunu söylediği de öne sürüldü.