KONSER'DE YANGIN FACİASI

KONSER'DE YANGIN FACİASI

AMERİKA'nın Kaliforniya eyaletinde bir partide çıkan yangında 24'e çıktı.

A+A-

Kaliforniya'nın Oakland kentinde Cuma günü yerel saatle 23.30 sıralarında bir salonda düzenlenen partide yangın çıktı. Yangında 9 kişi hayatını kaybederken ölü sayısının artmasından endişe edildiği belirtildi. Oakland İtfaiye Müdürü Teresa Deloche-Reed yerel basına yaptığı açıklamada, salonda bulunduğu sanılan 25 kişinin daha yaşamını yitirmiş olabileceğini belirterek 30-40 arasında kayıp olabileceği uyarısı yaptı.


Yangının nedeni henüz belirlenemezken yetkililer, salonun eski bir depodan dönüştürüldüğü için partiye katılanların alevlerden kaçmasının daha zor bir hale getirdiğini söyledi. Konser sırasında depoda 50 ile 100 kişi olduğu tahmin ediliyor.

ÖLÜ SAYISI 24'E ÇIKTI

ABD'NİN Kaliforniya eyaletine bağlı Oakland kentinde, gece kulübü olarak kullanılan depoda çıkan yangında ölenlerin sayısı 24'e çıktı. Cuma gecesi bir konser sırasında çıkan yangında yaşamını yitirenlerin sayısının daha da artabileceği, harabeye dönen binanın yüzde 80'lik bölümünde henüz arama-kurtarma çalışması yapılamadığı belirtildi. Polis Sözcüsü Ray Kelly, 'En kötü sonuca hazırlıklı olmaya çalışıyoruz. Hastaneye giden pek kimse olmadı. İçerideki insanlar ya yangında binadan kaçmayı başardı, ya da hiç çıkamadı' dedi.

İlgili Haberler