KOALİSYON MU GELİYOR Devlet Bahçeli'den AKP ile Koalisyon açıklaması

KOALİSYON MU GELİYOR Devlet Bahçeli'den AKP ile Koalisyon açıklaması

Bahçeli'den son dakika AKP ile koalisyon açıklaması; Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz ay sık sık sert mesajlar gönderdiği ittifak ortağı Erdoğan ve AKP ile işleri koalisyon aşamasına taşıyacağı konusu gündeme gelmeye başladı . İşte Bahçeli'nin o açıklaması

A+A-

Geçtiğimiz ay birbirinden sert mesajlar göndererek Erdoğan ve AKP'ye yüklenen ve aba altından sopa gösteren MHP Lideri Devlet bahçeli'den AKP ile ittifak görüşmelerine dair çok yapıcı sözler geldi.

MUHALEFET ÜZERİNDEN KOALİSYON TEKLİFİ

Bahçeli'nin gazetecilerin sorularının yanıtladığı açıklamasının sonunda ilginç bir imada bulunarak  muhalefetin koalisyon oluşturma örneği vermesi üzerine, AKP'ye koalisyon teklifi yaptı yorumları gelmeye başladı.

SERT SÖZLERİNİ YİNE UNUTTU

Hatta geçen ay ki sözlerini unutmuş görünen Bahçeli, AKP ile gelecekte bir koalisyon olacakmış izlenimi bile verdi. Böylelikle Devlet Bahçeli'nin Erdoğan'a yönelik sert sözlerinin gizli bir anlaşma gereği yapıldığı yorumları tekrar gündeme geldi. İşte Bahçeli'nin yaptığı ittifak açıklamasının satır başları.

TBMM'DE BAZI YASALARDA MHP ÇEKİMSER KALDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhur İttifakının içinde gönül vardır, ülke sevdası vardır, karşılıklı saygı vardır. Saygı kavramı içinde jestler de olabilir" dedi.

İTTİFAK İYİ GİDİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi. Bahçeli, AK Parti ile devam eden seçim ittifakı görüşmelerinin iyi gittiğini söyledi. Bahçeli, "İki parti yöneticisi saygı değer insan zaman zaman bir araya geliyorlar, gelişmeleri değerlendiriyorlar, uzlaştıkları alanlar oluşuyorlar, üzerinde çalışmalar yapılan alanlar var. Sayın Cumhurbaşkanının dönüşünde zannediyorum Sayın Cumhurbaşkanının arz edeceklerdir. Sonra da karşılıklı değerlendirme ihtiyacı doğarsa da gereği yapılır. Şu ana kadarki gelişmeler olumlu olmaktadır. Çalışmalar verimlidir. Cumhur İttifakı iyi gidiyor" ifadelerini kullandı.

AK Parti ile MHP arasında karşılıklı jestler olup olmayacağı sorusu üzerine Devlet Bahçeli, "Cumhur İttifakının içinde gönül vardır, ülke sevdası vardır, karşılıklı saygı vardır. Saygı kavramı içinde jestler de olabilir" dedi. Bahçeli, muhalefetin koalisyon görüşmelerini de değerlendirdi. MHP lideri, "Zillet ittifakı dediğimiz ittifakı koalisyona dönüştürmek istiyorlarsa onların en doğal hakkıdır" diye konuştu

KAMERALARA BÖYLE KONUŞTU

İlgili Haberler