Kıbrıs'ı karıştıran casusluk davasında flaş gelişme

Kıbrıs'ı karıştıran casusluk davasında flaş gelişme

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Mehmet Besimoğlu adlı kişinin polisin 16 günlük takibi sonucu casusluk şüphesi ile yakalanmasının ardından çok ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

A+A-

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde günlerdir konuşulan casusluk davası olayında ilginç ayrıntılara ulaşıldı.

16 ASKERİ BİRLİĞİN FOTOĞRAFLARI

Cumhuriyet'in Dha'nın haberine dayandırdığı bilgilere göre, Rumlara casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklanan Mehmet Besimoğlu'nun (70), 16 günde asker ve askeri birliklere ait 201 fotoğraf çektiği ve bunları irtibatta olduğu Rum ajana teslim ettiği belirlendi.

POLİS TAKİP ETMEYE BAŞLADI

KKTC polisi, Rumlarla iş birliği yaptığını tespit ettiği Mehmet Besimoğlu 'nu takip etmeye başladı. Besimoğlu'nun Rumlarla yaptığı görüşme ve buluşmalar kayda alındı. Besimoğlu, en son Gazimağusa Surlariçi'ne giderken, takip edildi. 

ASKERİ BİRLİĞİN FOTOĞRAFLARINI ÇEKMEYE BAŞLADI

Canbulat Müzesi'nin surlarına çıkan Besimoğlu, bir köşeye çekilip, Gazimağusa Limanı'ndaki askeri birlik ile askerlerin dijital makineyle fotoğraflarını çekmeye başladı. Bu sırada operasyonu başlatan polis ekipleri, Besimoğlu'nu yakaladı. Polis merkezine götürülen Besimoğlu'nun makinesinde yapılan incelemede, askerlerle birliğin fotoğrafları bulundu.

AJANIN İSMİNİ VERMEDİ

Mehmet Besimoğlu , polis merkezindeki ilk ifadesinde, Gazimağusa Limanı'ndaki askerler ile birliğin fotoğraflarını, ismini söylemediği Rum'a vermek üzere çektiğini itiraf etti. 

SÜREKLİ TELEFON GÖRÜŞMELERİ TESPİT EDİLDİ

Üzerinde Rum hattı bulunan Besimoğlu'nun, adı henüz öğrenilemeyen Rum vatandaşı ile sürekli telefonda konuştuğu da kayda alındı. 'Casusluk' suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Besimoğlu'nun evinde yapılan aramada; cep telefonları, dijital fotoğraf makineleri ve dizüstü bilgisayarlar bulundu.

RUM AJAN ARADI

Lefkoşa'da mahkemeye çıkarılan Mehmet Besimoğlu ile ilgili araştırma yapan polis yeni bilgilere ulaştı. Besimoğlu'nun, 16 günde asker ve askeri birliklere ait 201 fotoğraf çektiği, bunları da irtibatta olduğu Rum ajana teslim ettiği tespit edildi. Ayrıca, şüphelinin telefonunun, tutuklandıktan sonra da irtibatta olduğu Rum ajan tarafından arandığı belirlendi. 'Rumlara casusluk yaptığı' iddiasıyla tutuklanan Mehmet Besimoğlu hakkındaki soruşturmanın derinleştirilerek devam ettirilmesine karar verildi.

Zeytinyağında bir mucize dağa

Zeytinyağında bir mucize dağa

Atina ve İngiltere'de üniversitelerde yapılan araştırmaların sonucundan, mucize bitki zeytinin yağının sağlıklı yaşamın kaynağı olmasının yanı sıra erkeklerde cinsel gücü artırıcı etkisi olduğu da ortaya çıktı.

Dünyaca ünlü bankadan korkutan Türkiye açıklaması

Dünyaca ünlü bankadan korkutan Türkiye açıklaması

Dünyaca ünlü yatırım bankası JP Morgan'ın yaptığı açıklamaya göre Türkiye'nin 2019'a kadar ödemesi gereken 179 Milyar Dolar borcu var.

İlgili Haberler