KENDİSİNİ TACİZ EDEN KAYINPEDERİNİ ÖLDÜRDÜ

KENDİSİNİ TACİZ EDEN KAYINPEDERİNİ ÖLDÜRDÜ

BURSA’nın Orhangazi İlçesi’nde geçen şubat ayında, aynı evde oturdukları emekli infaz koruma memuru olan kayınpederi Çetin Bayrak’ı 11 bıçak darbesiyle öldüren Meryem Bayrak'ın yargılanmasına devam edildi.

A+A-

BURSA’nın Orhangazi İlçesi’nde geçen şubat ayında, aynı evde oturdukları emekli infaz koruma memuru olan kayınpederi Çetin Bayrak’ı 11 bıçak darbesiyle öldüren Meryem Bayrak'ın yargılanmasına devam edildi. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Meryem Bayrak, kayınpederinin kendisini sürekli taciz ettiğini, evde kimsenin olmadığı olay akşamı yeniden taciz edince mutfaktan aldığı bıçakla öldürdüğünü söyledi.


Olay, Merkez Orhangazi İlçesi'nde geçen Şubat ayında meydana geldi. 2 ay önce evlenen oğlu ile aynı evde oturan 58 yaşındaki Çetin Bayrak'ın üst tarafı çıplak cesedi, kaldığı apartmanda komşuları tarafından bulundu. Adli Tıp Kurumu’ndaki otopside, Bayrak'ın sırt ve göğüs kısmından aldığı 11 bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlendi. Polis, eşi Bursa'daki kızının ziyaretinde, fabrikada işçi olarak çalışan oğlu Selçuk Bayrak gece vardiyasında olduğu sırada öldürülen Çetin Bayrak'ın olay anında evde bulunan gelini 24 yaşındaki Meryem Bayrak'ı gözaltına aldı. Meryem Bayrak, kayınpederini kendisini taciz ettiği için öldürdüğünü söyledi. Mahkemeye çıkartılan genç kadın, tutuklandı. 

 

Hakkında Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen Meryem Bayrak’ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Meryem Bayrak, öldürülen, 58 yaşındaki Çetin Bayrak'ın eşi Zinnet Bayrak, kardeşi Metin ve oğlu Selçuk Bayrak ile avukatlar katıldı. 

 

Meryem Bayrak, ilk duruşmadaki savunmasını yineleyerek, olay günü akşam üzeri evde kimse yokken banyoya girdiğini ve elektriklerin kesilmesi üzerine elbiselerini giyip çıktığını söyledi. İçeriden tıkırtılar gelince "Kim var?" diye seslendiğini anlatan Bayrak, dedi:

 

"Kayınpederim bu sırada saçlarımdan tutarak sürüklemeye başladı. Küfür ederek bana sahip olmaya çalışıyordu. Elinden kurtularak, salona geçtim. Peşimden geldi. Yine saçlarımdan tutarak beni mutfağa sürükledi. Üzerime abandı. Kendimi kurtardım. Karanlıkta elime geçirdiğim bıçağı rastgele salladım. Şoka girdim. Kendimi evden dışarıya attım. Bağırdım ve kimse çıkmadı. Yeniden içeriye girdim. Eşimi aradım, daha önce de 155'i arayarak 'kayınpederim beni rahatsız ediyor' demiştim."

Haber görseli

 

Selçuk Bayrak da ilk duruşmadaki ifadesini yineleyerek, eşi Meryem Bayrak'ın olay gecesi kendisini telefonla aradığını ve elektriğin kesik olduğunu söylediğini anlattı. Bayrak, "Eşim, 'korkuyorum, babama da ulaşamıyorum' dedi. Daha sonra saat 23.30 sıralarında, polis arayarak babamın yaralandığını ve ambulans geldiğini söyledi. Eve geldiğimde olayı öğrendim. Şikâyetçiyim" dedi.

 

Mahkeme heyeti, Meryem Bayrak'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksik evrakın tamamlanması ve şahitlerin dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.