Karabük'te Kene Faciası ; Baba Öldü Bebek Hastanede

Karabük'te Kene Faciası ; Baba Öldü Bebek Hastanede

Karabük'te Besicilik yapan 37 yaşındaki Yücel Kader isimli kişi bebeğine yapışan Keneyi kendisi çıkartınca ateş ve bulantı şikayeti ile müracaat ettiği hastanede hayatını kaybetti

A+A-

Karabük'te Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle hastaneye kaldırılan kişi yaşamını yitirdi. 

BESİCİLİK YAPIYOR

Alınan bilgiye göre, Zobran köyünde besicilik yapan 37 yaşındaki Yücel Kader, 8 Nisan'da ateş, bulantı ve istifra şikayetiyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.  Hastanede serum takılan Kader, tedavisinin ardından taburcu edildi.

BEBEĞİNDEN KENE ÇIKARTMIŞ

Şikayetleri devam eden Kader, iki gün sonra yeniden hastaneye başvurarak 7 aylık bebeğindeki keneyi çıkarttığını, hastalığının bundan kaynaklanmış olabileceğini söyleyince yoğun bakıma alındı.

MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Ankara Hıfzıssıhha Laboratuvarı'na gönderilen KKKA test sonucu pozitif çıkan Kader, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 

ANKARA'YA SEVK EDİLDİ

Kader'in "Hamza" ismindeki bebeği de KKKA şüphesiyle Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Baba Kader'in cenazesi, Horasanlı Camisi'ndeki namazın ardından Karabük Mahallesi Mezarlığı'nda önlem alınarak toprağa verildi. 
İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yücel Kader'in grip şikayetiyle hastaneye başvurduğunu söyledi.

KENEYİ SONRADAN SÖYLEDİ

Sonraki başvurusunda bebeğindeki keneyi çıkarttığını söylemesi üzerine KKKA şüphesiyle tedaviye alındığını anlatan Sarı, "Test sonuçları pozitif geldi. Bütün müdahalelere rağmen hastayı kaybettik. Bebeğinin durumu iyi ama onu da KKKA şüphesiyle tedavi altına aldık" diye konuştu.

Kıbrıs'ın konuştuğu cinayette kan donduran ayrıntılar

Kıbrıs'ın konuştuğu cinayette kan donduran ayrıntılar

Kıbrıs Mağusa'da borçlu olduğu kişi ve arkadaşları tarafından gölet kenarına götürülerek öldürünceye kadar dövülen Nijeryalı üniversite öğrencisi Keneddy T.Dede cinayetinde kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı.

Yerel seçimler konusunda flaş gelişme

Yerel seçimler konusunda flaş gelişme

24 Haziran seçimlerinden zaferle çıkan Cumhur ittifakının yerel seçimleri öne alma planı yaptığı ve konunun Erdoğan ve Bahçeli'nin 24 Haziran sonrası sarayda yaptığı son görüşmede ele alındığı ortaya atıldı.

İlgili Haberler