İzmir'de facia; 2 kardeş ölü bulundu

İzmir'de facia; 2 kardeş ölü bulundu

İzmir'in Konak ilçesinde biri 3 diğeri 6 yaşında olan Irmak ve Yunus Emre Oral kardeşler evlerinde ölü bulundu.

Evelerinin karşısında oturan dedeleri tarafından yerde hareketsiz yatarken bulunan iki kardeşin mlüm nedeni henüz belirlenemedi.

SIR ÖLÜM

Vücutlarında herhangi bir yara ya da darp izine rastlanmayan iki kardeşin zehirlendikleri üzerinde durulduğu belirtildi. Çocukların kesin ölüm nedeni, yapılacak otopsi sonrasında belirlenecek.

ANNELERİ İŞE GİTMİŞ

Ballıkuyu Caddesi numara 23’teki evde oturan, bir tekstil atölyesinde işçi olarak çalışan ve eşinden boşanan Gülistan Ş., çocukları uyurken sabah erken saatlerde işe gitti. Gülistan Ş.’nin evinin karşında oturan babası Tahsin Ş.,eve gidip torunları Mehmetçik İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencisi Irmak Oral ve kardeşi Yunus Emre Orala kahvaltı hazırladı. 

KAHVALTIDAN SONRA EVİNE DÖNMÜŞ

 

Torunları kahvaltı yaptıktan sonra kendi evine dönen Tahsin D.,bir süre sonra çocukları kontrol etmek için tekrar kızının evine girdiğinde, ikisini de yerde hareketsiz halde yatarken buldu.

MÜDAHALE EDİLDİ AMA

Durumun bildirilmesi üzerine gelen sağlık ekipleri, iki çocuğu yaşama döndürmek umuduyla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Burada yapılan müdahalelere rağmen iki kardeş kurtarılamadı.

Irmak Oral ve kardeşi Yunus Emre Oralın cansız bedenleri savcının incelmesinin ardından kesin ölüm nedenin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

YİYECEKLERDEN NUMUNE ALINDI

Öte yandan vücutlarında herhangi bir yara ya da darp izine rastlanmayan iki kardeşin zehirlendikleri üzerinde durulduğu belirtildi. Evde incelemelerde bulunan polis, kahvaltıda yedikleri yiyeceklerden, incelenmek üzere numune aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İlgili Haberler