İZMİR'DE 2 HASTANEDE SKANDAL; 100 DEN FAZLA KİŞİ TEDAVİDE

İZMİR'DE 2 HASTANEDE SKANDAL; 100 DEN FAZLA KİŞİ TEDAVİDE

Olay, bugün akşam saatlerinde Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi.

A+A-

Devlet kurumlarında skandallar bitmek bilmiyor. İmam hatip okulunda 30 çocuğa tecavüz söylentilerinin yankıları bitmeden şimdide  2devlet hastanesinde 100 den fazla personel yemekten zehirlendi, İşte DHA'da yer alan haberin ayrıntıları

BEHÇET UZ HASTANESİNDE

İzmir'de, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 100'den fazla hasta, hasta yakını ve personel yedikleri yemekten zehirlendi.

2 HASTANEDE BİRDEN

Olay, bugün akşam saatlerinde Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Aynı yemek şirketinden gelen yemekleri yiyen hasta, hasta yakını ve hastane personeli yemek yedikten bir süre sonra rahatsızlandı. Aynı hastane ve çevredeki hastanelere kaldırılan yüzden fazla kişi tedavi altına alındı.

Yedikleri yemekten zehirlendikleri belirlenen kişilerin yemekte kadınbudu köfte, ıspanak ve yoğurt yedikleri öğrenildi.

Hastane de tedavi gören kayınpederi ile kayınvalidesi zehirleme bir hasta yakını, "Yedikleri yemekten zehirlenmiş. Şu an tedavileri devam ediyor" dedi. Bir başka yakını da "Hastane personeli, hastalar ve hasta yakınları yemekten zehirlenmiş. 15.00 ile 21.00 arasında çalışan tüm personel zehirlenmiş" şeklinde konuştu. 

"YEMEK ŞİRKETLERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİNDEN SONRA..."

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne gelen Türk Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ahmet Doğruyol' da yetkililerden bilgi alırken, yemek şirketlerinin özelleştirilmesinden sonra buna benzer olayların sıkça yaşandığını belirtti.

Doğruyol, "Şuan bu hastanede 40'tan fazla hasta ve hasta yakını zehirlenmiş. Bunlara personeli de eklersek sayı artıyor. Bozyaka Hastanesi'nde de zehirlenenler var" şeklinde konuştu.

Hastaların hastanedeki tedavileri devam ederken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.