İZMİR KOYUN ADASINA YUNAN BAYRAĞI DİKTİLER

İZMİR KOYUN ADASINA YUNAN BAYRAĞI DİKTİLER

Başbakan Binali Yıldırım'ın kaya parçası dediği oysa Büyükada'dan büyük olduğu ileri sürülen İzmir Koyun Adasında Yunan bayrağı dalgalanıyor

A+A-


Başbakan Binali Yıldırım'ın 130 kaya parçasından biri diye nitelendirdiği İzmir koyun adasına Yunanlılar hiç bir engel ile karşılaşmadan gidip Yunan Bayrağı diktiler. Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Yunanistan’da kısa süre önce Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nı devralan Korgeneral Alkiviadis Stefanis, ilk ziyaretini Ege Denizi’nde işgal edilen 18 Türk adasından biri olan Koyun Adası’na yaptı.

HİÇ BİR ENGEL İLE KARŞILAŞMADI

Stefanis, 19 Şubat 2017 günü hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası'na gitti, Yunan bayrağının altında işgalci Yunan askerleri ile birlikte poz verdi. Türk adasındaki Yunan askerlerini denetleyen Stefanis, SAT komandoları ile birlikte çektirdiği fotoğrafları, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlandı.

YILDIRIM; 130 TANE KAYA PARÇASI

Balkan Savaşı'nda işgal edilmeyen, Lozan'da verilmeyen İzmir Koyun Adası, 6 millik Türk karasuları içinde bulunuyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın adalarımızdaki Yunan işgaline yönelik sorulara verdiği “Ege'deki 130 tane irili ufaklı kaya parçası, bunların kimliği bile yok, yani kime ait olduğu bile belli değil” cevabına itiraz eden Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım şunları kaydetti:
“Bunlar gerçeklerle bağdaşmıyor. Başta Koyun Adası olmak üzere Ege Denizi'nde işgal edilen adalarımız Türkiye Karayolları Haritası'nda bile gösterilmiş. Yıldırım'ın, Yunan bayrağı ve pasaportla girdiği İzmir Koyun Adası 11.5 km. uzunluğunda. İrili ufaklı kaya parçası dediği Koyun Adası, İstanbul'daki Büyükada'nın 3 misli büyüklükte.”.

ada.jpg


İKİ VALİ TARAFINDAN YÖNETİLİYOR

İzmir Koyun Adası'nın da işgal edilen diğer adalarımız gibi birisi Türk diğeri Yunan olmak üzere ikişer vali ve ikişer belediye başkanı tarafından yönetildiğini öne süren Yalım, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Devletin birliği ve tekliği ortadan kalkmış otorite Yunanistan ile paylaşılarak Türkiye'nin batısında ikili devlet düzenine geçilmiştir. 


18 Türk Adası ve 1 Türk kayalığının hangi gerekçe ile Yunan askerine teslim edildiğini yetkililer açıklamak zorundadır. Türk adalarını, Yunan askerine teslim etmek suretiyle, vatana ihanet ve terör suçu işleniyor. Terör suçu işleyen Erdoğan ve Yıldırım'ın, referandumda hayır oyu verecek vatandaşlarımızı, terör örgütlerinin yanında göstermeye hakları yoktur.”

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN İÇİN "EVET "DİYECEKLER

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN İÇİN "EVET "DİYECEKLER

Doğu ve Güneydoğu'da AKP'ye destek veren Kürt partisi HÜDAPAR'dan Erdoğan'ı destekleyen Bahçeli'yi çok üzecek referandum kampanyası.

İŞTE ERDOĞAN'I TELAŞLANDIRAN O ANKET

İŞTE ERDOĞAN'I TELAŞLANDIRAN O ANKET

Erdoğan'ın başkanlık seçiminde ne oy verecekleri bu sefer parti üyelerine soruldu. İşte ilginç yanıtlar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler