AKP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ATATÜRK'E AĞIR HAKARET

AKP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ATATÜRK'E AĞIR HAKARET

AKP'li meclis üyesi Cumali Doğan'dan ağır sözler.

A+A-

Malatya'nın Akçadağ ilçesi AKP'li Meclis Üyesi Cumali Doğan, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı “94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti. 

İHRAÇ EDİLDİ AÇIKLAMASI

Tabii ki evet” paylaşımı, tepkilere neden oldu. AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, gerçekleştirilen olağanüstü toplantının ardından Doğan'ın partiden ihraç edildiğini açıkladı.

SARHOŞLARIN KURDUĞU RÜYALAR BİTTİ

Malatya'nın Akçadağ ilçesinin AKP'li Meclis Üyesi Cumali Doğan, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından, "94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti. Tabiiki evet” şeklinde paylaşımda bulundu. Doğan'ın bu paylaşımı büyük tepki çekti. Partisince savunması istenip disiplin kuruluna sevk edilen Cumali Doğan'ın AKP ile ilişiği kesildi.

ATATÜRK'Ü HEDEF ALMADIM

AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, savunmasında Atatürk ve İnönü’yü hedef alarak paylaşımı yapmadığını sadece başka birinin yaptığı paylaşımı paylaştığını söylediğini iddia ederek, "İl yönetim kurulumuzda söz konusu paylaşımın tüzüğümüzün 117'nci maddesinin 1 ve 2'ncı fıkralarında sayılan hükümleri ihlal ettiği anlaşılmıştır. Partimizin temel değerlerine aykırı olarak, ilgili kişinin parti tüzüğünün 119'uncu maddesi gereğince tedbirli olarak disiplin kuruluna sevki ile parti ile ilişkisinin kesilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" dedi.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, tepki gösterdiği paylaşımı nedeniyle Cumali Doğan hakkında suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN İÇİN "EVET "DİYECEKLER

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN İÇİN "EVET "DİYECEKLER

Doğu ve Güneydoğu'da AKP'ye destek veren Kürt partisi HÜDAPAR'dan Erdoğan'ı destekleyen Bahçeli'yi çok üzecek referandum kampanyası.

Erdoğan'ın başkanlık hayallerini zora sokan yazarın konuşması

Erdoğan'ın başkanlık hayallerini zora sokan yazarın konuşması

AKP'yi destekleyen bir çok medya organında uzun yıllar yöneticilik yapmış, tanınmış gazeteci Levent Gültekin'in "neden hayır demeliyiz" temalı anlattıkları AKP'de en çok konuşulan konular arasında

İlgili Haberler