İŞTE YAKMA GÖRÜNTÜLERİNDEKİ IŞİD'Lİ TÜRKLERİN KİMLİKLERİ

İŞTE YAKMA GÖRÜNTÜLERİNDEKİ IŞİD'Lİ TÜRKLERİN KİMLİKLERİ

Asker yakma görüntülerindeki 3 infazcı Türk'in kimlikleri netleşti.

A+A-


Suriye'de 2 Türk askerine ilişkin yayınlanan "yakma" videosunda yer alan 3 IŞİD'linin kimliği belirlendi. Hasan A., Muhittin B. ve Talip A. isimli IŞİD'lilerin Türklerden oluşan "Yaşar Grubu" içerisindeki “infaz timi”nden olduğu öğrenildi.

TÜRK HÜKUMETİ HALA AÇIKLAMA YAPMADI

IŞİD, Türk askeri Sefer Taş ve örgüt içerisine sızmış istihbarat elemanı olduğu ileri sürülen Fethi Şahin’in görüntülerini yayınlamış, yayınlanan görüntüler büyük tepki uyandırmıştı.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, görüntülerin yayınlanmasından sonra istihbarat birimleri, infazcı IŞİD'lilerin kimliklerini belirledi. Yapılan incelemede infazcıların IŞİD'in içinde yer alan Türk vatandaşları olduğu da belirlendi.

GÖRÜNTÜLER GERÇEK Mİ ?

1021785967.jpg

Askerleri kaçıran ve propaganda amaçlı videosunu yayınlayanların IŞİD'e 2015-2016 yılları arasında katılan, biri Diyarbakırlı, biri Sakaryalı diğerinin memleketi gizli tutulan üç IŞİD'li olduğu belirlendi. Üç IŞİD'linin isimlerinin ise Hasan A., Muhittin B. ve Talip A. olduğu tespit edildi.

Kimliği belirlenen 3 Türk IŞİD'linin Suriye ve Irak’ta IŞİD'in Türklerden oluşturduğu "Yaşar Grubu" içerisinde yer aldığı, IŞİD'in infazcı timi olarak bilindikleri öğrenildi.

VİDEO; IŞİD'İN TÜRKİYE TEMSİLCİSİ; "İNSAN YAKMAK CAİZDİR"

VİDEO; IŞİD'İN TÜRKİYE TEMSİLCİSİ; "İNSAN YAKMAK CAİZDİR"

Sosyal medya ve dış basında büyük yankılar uyandıran İŞİD'in "Türk Askerlerini " yakma görüntülerinin ardından ortaya çıkan görüntülerde, İŞİD Türkiye Temsilcisi Halis Bayuncuk'un "insan yakmak" caizdir dediği ortaya çıktı

ANİMASYON OLARAK IŞİD'İN NİSAN 2013^DEN GÜNÜMÜZE YAYILIŞI

ANİMASYON OLARAK IŞİD'İN NİSAN 2013^DEN GÜNÜMÜZE YAYILIŞI

Irak ve Suriye topraklarında son birkaç yılda hızla yayılmaya başlayan IŞİD'in nisan 2013'den günümüze kadarki süreci gün gün animasyona döküldü. Hilafet kurmak adına sivillere ve güvenlik güçlerine saldıran IŞİD(Irak ve Şam İslam Devleti)'in Peter Ridill

İlgili Haberler