İşte Sarai Sierra’nın ölüm raporu

İşte Sarai Sierra’nın ölüm raporu

A+A-

ABD'li Sarai Sierra cinayetinde beklenen rapor çıktı... Adli Tıp sis perdesini araladı.Fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul’da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi bulunan ABD’li Sarai Sierra cinayetinde Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi’nin incelemesi tamalandı.

Akşam’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre; Yazım aşamasında olan raporun detaylarına ulaşıldı.

* Sierra’nın kafasına aldığı darbe sonucu travma nedeniyle öldüğü kesinleşti.

* Vücudunda herhangi bir darp izine rastlanmadı. Ancak bazı bölgelerinde taşımaya bağlı çiziklerin oluştuğu belirlendi.

ANALİZ İKİ GÜNDE

* Genç kadının kardeşi David Jimenez’den kimliklendirme için DNA örnekleri alındı. Sierra ile Jimenez’in DNA’larının tutmasının ardından uzmanlar kimliklendirmeyi tamamladı.

* Daha sonra Sierra’nın cesedi ve iç çamaşırları üzerinden örnekler alındı. Takip eden iki günde ise şüphelilerden alınan örneklerle karşılaştırılması yapıldı.

* İnceleme sonunda Sierra’da herhangi bir tecavüz olgusuna rastlanmadı.

RAPOR YAZILIYOR
* Sierra’nın kanında ilk bulgulara göre uyuşturucu bulunmadı. Derinlemesine inceleme ise Kimya İhtisas Dairesi’nde yapılacak.

* Burada yapılacak son incelemenin ardından raporun en geç 20 gün içinde yazılıp savcılığa gönderilecek.

AMERİKALILAR SIERRA’YI SORDU
* Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce’nin geçen hafta ABD’de yapılan Adli Bilimler Akademisi paneline katıldığı öğrenildi. Panel sonrası ABD’li uzmanların Sierra ile ilgili yapılan çalışmayı merak etmesi üzerine İnce, Adli Tıp’ın ileri teknolojisinin cinayetle ilgili ipuçlarını kısa sürede adli makamlara ulaştırdığını aktardığı öğrenildi.