İPHONE İLE YATAĞA GİRENLER OKUSUN

İPHONE İLE YATAĞA GİRENLER OKUSUN

Hamile bir kadın iPhone 7'nin oluşturduğu hasar nedeniyle hastanelik oldu. Genç kadının kolunda 2. derece yanık tespit edildi.


Önce Samsung'ta başlayan, ardından iPhone'ye sıçrayan aşırı ısınma skandalları bitmek bilmiyor. Samsung'u tüm dünyada ürünlerini geri almaya kadar götüren skandalalrın yankıları bitmeden iPhone olayları çoğalmaya başladı. İşte son olayın ayrıntıları.

HAMİLE KADIN HASTANELİK OLDU

Artık sık sık yaşanan iPhone 7 olaylarına bir yenisi daha eklendi. Hamile bir kadın iPhone 7'nin oluşturduğu hasar nedeniyle hastanelik oldu. Genç kadının kolunda 2. derece yanık tespit edildi.

TELEFONUNUZ İLE ASLA YATAĞA GİRMEYİN

Eğer yatağa/koltuğa uzandığınızda akıllı telefonunuzdan bir şeyler izlemeyi seviyorsanız bu hikayeyi aklınızda tutmanızda fayda var. Avustralya'lı Melanie Tan Pelaez de bu şekilde video izlemeyi sevenlerden.

TERSLİK VAR 

Cihazı şarja takıp, uykuya dalan kadın, sabah uyandığında bir terslik olduğunu fark etmiş. Uyuyakaldığı sırada koluna düşen iPhone 7, bu bölgenin feci bir şekilde yanmasına sebep olmuştu.

HASTANE DOĞRULADI 

iphone-7-ile-uyuyakaldi-kolu-yandi-2514742.jpeg

Hastanede yapılan kontrolde bu yanığın sebebinin iPhone 7 ve şarj cihazı olduğu doğrulandı. Hamile kadının çocuğuna herhangi bir zarar gelmezken, telefonun neden böyle bir şey yaptığı sorgulandı.

ESTETİK AMELİYAT OLACAK 

Cihazı yaşadığı bölgedeki bir Apple Store'dan alan Melanie, bu hasar sebebiyle estetik ameliyat olmak zorunda.
 
İncelemede bulunan uzmanlar ise kullanıcıları telefonla uyunmaması konusunda uyarıyorlar. Şarj cihazının herhangi bir şekilde hava ile bağlantısının kesilmesi durumunda (yastık, vücut) inanılmaz ısılara erişebiliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı