İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE OKUL TUVALETİ TEMİZLETİYORLAR

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE OKUL TUVALETİ TEMİZLETİYORLAR

Gaziantep'te bir ilköğretim okulunda öğrenciler, öğrenim gördükleri okulun tuvaletini temizlediği ortaya çıktı. İsmini vermek istemeyen, bir veli, okulda temizlik görevlisi problemi yaşandığını, bu yüzden kendilerinden kişi başı 20 TL istendiğini söyledi.

A+A-

Gaziantep’te Şahinbey Hatice Karslıgil Ortaokulu’nda, 19 Eylül’de yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla öğrencilerin okulda kendi tuvaletlerini temizlediği ortaya çıktı. Görüntülerde okulun tuvaletinde ilkokul öğrencisi bir erkek çocuğu yerleri süpürge ile temizlerken görülüyor.

Birgün'den Zeynep Yüncüler'e konuşan ve ismini vermek istemeyen bir veli, okulda ciddi bir temizlik görevlisi sorunu yaşandığını kaydetti. Veli, okula temizlik görevlisi alınması için okul velililerinden kişi başı 20 TL istendiğini de belirtti.

'BİR DE DÜNYA TEMİZ OLSA'

Söz konusu sorunun yaşandığı, Şahinbey Hatice Karslıgil Ortaokulu’nun, 26 Mart 2016 günü temizliğin önemini vurgulayan ‘Bir de dünya temiz olsa’ adlı videolu bir temizlik kampanyası hazırlayan okul olması da dikkat çekti.