Hilmi Özkök: Başbakan'ı tüm kalbimle destekliyorum

Hilmi Özkök: Başbakan'ı tüm kalbimle destekliyorum

Eski Genelkurmay Başkanı Özkök, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tutuklu askerlerin durumuna ilişkin yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

A+A-

 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tutuklu askerlerin durumuyla ilgili yaptığı değerlendirmeye ilişkin sorularını yanıtladı.

''Sayın Başbakanımızın söylediklerini tüm kalbimle destekliyorum'' diyen Özkök, şöyle devam etti:
Bu aynı zamanda tüm Türk ulusunun isteklerini ifade eden bir anlatım tarzıdır. TSK, silahlı bir örgüttür ama TSK'yı terörizmle ilişkilendirdiğiniz zaman işler o kadar değişiyor ve konu o kadar acıklı ve yakıcı bir hale geliyor ki bundan sadece sıkıntı, üzüntü değil şimdi ifade edemeyeceğim çok daha acı şeyler hissediyoruz. TSK'yı terörizmle ilişkilendirmek çok yakıcı olmuştur. Hele hele TSK'nın en yüksek makamını işgal eden bir arkadaşımıza, Genelkurmay Başkanımıza bu gibi bir suçlamada bulunurken çok düşünmek gerekirdi.''

“ORTAK ÇALIŞMA YAPILMALI”

Durumun en kısa sürede düzeltilmesi gerektiğini, bunu tek bir erkten beklemenin mümkün olmadığını savunan Özkök, ''yasama, yürütme ve yargının bir araya gelerek hızla, koordineli bir çalışma yapması gerektiğini, bu büyük üzüntünün ancak bu yolla ortadan kaldırılabileceğini'' kaydetti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.