HAYIR DİYENLERİ TEHDİT EDENLER SERBEST

HAYIR DİYENLERİ TEHDİT EDENLER SERBEST

Sosyal Medya sayfalarına Sedat peker'in resmini koyarak ellerinde silahla fotoğraflar çektirip referandumda "HAYIR" diyecekleri bekliyoruz diyen 2 kişi serbest bırakıldı. Dha'nın haberine göre ifadelerinde yaptıklarını "vatan sevgisi" olarak nitelendir

A+A-

Düzce'nin Mamure Köyü'nde oturan işsiz S.A. ve arkadaşı lise öğrencisi G.E.'yi, ellerinde tabanca ile 15 Temmuz darbe girişiminden sonra demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Anıtpark Meydanı'nda gösteren fotoğraf, dün sabah S.A.'nın Facebook hesabında paylaşıldı. S.A., 'Başkanlık sistemine hayır diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız' notuyla paylaştığı fotoğrafı, kısa süre sonra tepkiler üzerine sayfasından kaldırdı.

Tepki çeken fotoğrafın basına yansıması ardından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'nin Mamure Köyü'nde oturduklarını tespit ettiği S.A. ve G.E., Asayiş Şubesi ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada fotoğrafta ellerinde bulunan kurusıkı tabancalara el konuldu.

S.A. ve G.E., emniyetteki ilk ifadelerinde söz konusu fotoğrafı daha önce başka bir yerde çektirdiklerini ve photoshop programında Anıtpark Meydanı fotoğrafı ile birleştirdiklerini ileri sürerken, "Vatanımızı ve milletimizi sevdiğimiz için böyle bir şey yaptık" dediler. Geceyi emniyette geçiren şüpheliler, sabah 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST

S.A. ve G.E., savcılıktaki sorguları ardından, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi. Şüpheli gençler, nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 

SPOR DELİSİ BEBEĞİN GÖRÜNTÜLERİ KIRDI GEÇİRDİ

SPOR DELİSİ BEBEĞİN GÖRÜNTÜLERİ KIRDI GEÇİRDİ

Televizyonda izlediği spor programını birebir taklit eden bebeğin görüntüleri.

VİDEO: İNSANIN KUŞ GİBİ UÇMASINA ÇOK AZ KALDI

VİDEO: İNSANIN KUŞ GİBİ UÇMASINA ÇOK AZ KALDI

Uzaktan kumandalı drone ile artık evlere piza servisi başladı. İnsansız tamam peki insanlar ne zaman uçacak

İlgili Haberler