HAMİLE KADINI TEKMELEME OLAYINDA GELIŞME

HAMİLE KADINI TEKMELEME OLAYINDA GELIŞME

Saldırıya uğrayan Hamile Tireli'nin eşinin bir süre öncesinde Fetö soruşturması nedeni ile gözaltına alınıp serbest bırakıldığı ileri sürüldü

A+A-

MANİSA'nın Turgutlu İlçesinde 32 yaşındaki hamile, 1 çocuk annesi Ebru Tireli'ye spor yaptığı parkta saldırıp yaralayan Mehmet T. serbest bırakıldı. Önce tutuklama kararı vererek cezaevine konulan gerici saldırganın hangi neden ile salıverildiği bilinemiyor.

BAKAN EN AĞIR CEZAYI ALACAK DEMİŞTİ

AKP İktidarının Aile Sosyal Politikalar Bakanı olayın ardından yaptığı açıklada saldırıyı kınamış ve "en ağır cezayı alması için bizde müdahil olacağız" demişti. Öte yandan saldırganın yüzüne vurarak yere düşürdüğü, ardından tekmelediği hamile kadın, Tireli'nin eşinin bir süre öncesinde Fetö soruşturması nedeni ile gözaltına alınıp serbest bırakıldığı ileri sürüldü. 

TUTUKLANMIŞTI

Turgutlu Ergenekon Mahallesi Osmangazi Parkı'nda yürüyüş yaptığı  sırada saldırıya uğrayan 4 aylık hamile Tireli'nin İlçe Emniyet Müdürlüğüne  yaptığı müracaat sonrası polis ekiplerinin başlattığı operasyon kapsamında dün  gözaltına alınarak, mahkemeye sevk edilen M.T. hakkında  tutuklama kararı  verildi.

1173157-manisa-hamile-kadin-saldirgan-800x450.jpg

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Olayın zanlısı M.T'nin emniyette ve mahkemede verdiği ifadesinde  suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.
Öte yandan, M.T'nin eşi N.T'nin 

EŞİ FETÖ'DEN GÖZALTINA ALINMIŞ

Turgutlu'da FETÖ/PDY soruşturması  kapsamında bir süre önce gözaltına alındığı ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol  şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

hamile-kadini-tekmeleyen-saldirgan-tutuklandi-2564297.jpeg

SİYASETÇİLER VE BÜROKRATLAR DESTEK VERMİŞTİ AMA

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aradı olayın ilk elden öğrenmek istediğini söyledi. Olayın takipçisi olacaklarını ifade etti. Ayrıca Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri kaymakamımız, belediye başkanımız da aradı ilgilendi. Umarım bu olayla ilgili destekler büyüsün ve bir daha bunlar yaşanmasın. Bizim canımız yandı geçti ama bir daha olmasın" dedi.

Bunun yanı sıra Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, aileyi evinde ziyaret etti.