Gülen'den emekli maaşı yanıtı

Gülen'den emekli maaşı yanıtı

Fethullah Gülen Ayşenur Arslan'ın 'emekli maaşı' sorusunu yanıtladı.

A+A-

Necip Fazıl'ın Adnan Menderes'e yazdığı mektupların tartışmasında Ayşenur Arslan tarafından yöneltilen Fethullah Gülen sorusuna yanıt geldi.

CNN Türk’te yayınlanan Medya Mahallesi’nde Ayşenur Arslan, programın bir bölümünde "Fethullah Gülen, Pensilvanya’da emekli maaşıyla nasıl yaşıyor diye soruyor muyuz?" demişti. Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak haberi yapan site ve gazetelere mektup yolladı. O sitelerden biri Gerçek Gündem'di.

*Avukattan yanıt

Bir televizyon kanalında Ayşenur Arslan tarafından ‘Fetullah Gülen beyefendi hangi emekli maaşıyla Pensilvanya'da yaşıyor’ sorusu üzerine yapılan haberlerle ilgili olarak açıklama yapmak zarureti hasıl olmuştur.

Müvekkilimin hayatının her karesi, yazdıkları, söyledikleri ve hakkında yazılanlarla görmek isteyenler açısından toplumun gözleri önünde yaşanmaktadır. Görmek isteyen gözlerin sadece samimi olarak bakması yeterlidir.

Müvekkilim hayatının bir döneminde derme çatma bir barınakta, diğer bir döneminde cami penceresinde, bir döneminde ise tahta bir kulübede yaşamıştır.

Bugün ise mütevazi bir odada hayatını sürdürmektedir.

KÜÇÜK VE MÜTEVAZİ BİR ODADA

Maalesef kinle ve garazla hareket eden bazı kimseler, herkesi kendi dünya tutkuları ve yaşama arzuları zaviyesinden değerlendirerek çiftliklerden, villalardan, lüks hayattan ve şatafattan bahsedip dursalar da, müvekkilim küçük bir odada yaşamaktadır.

YOĞURT VE ÇORBA İÇİN NE KADAR PARAYA İHTİYAÇ VAR!

Şeker hastası olan, ağır şeyler yiyemeyen, yemek ihtiyacını çok defa yoğurt ve çorbayla karşılayan bir insanın geçimini sağlaması için ne kadar paraya ihtiyacı vardır.

Müvekkil 60’nin üzerinde kitap yazmış ve yazdığı kitaplarda çok satanlar sıralamasında ilk sıralarda yer almıştır. Müvekkilime yazdığı kitaplar nedeniyle telif ücreti ödemesi yapılmaktadır. İkameti için gereken para telif ücretinden karşılanmakta olup, hayatı boyunca kimseden karşılıksız bir şey almamıştır. Telif ücretinin kalan kısmıda müvekkilimin milletimize her fırsatta tavsiye ettiği eğitim hizmetlerine ve muhtaç kimseler için yapılan yardım kampanyalarına aktarılmaktadır.

Hiçbir eser ortaya koyamamış insanların nasıl geçindikleri değerlendirme konusu yapılmazken, 60’ın üzerinde kitap yazan, 10’larca sohbet kasetleri bulunan müvekkilimin nasıl geçindiğinin tartışma konusu yapılması masum bir soru sorma olarak değerlendirilemeyecek bir davranıştır.

İnsaf sahibi herkes tarafından müvekkilimin lüks bir hayat içerisinde olmadığı söylenebilecekken, haksız ve mesnetsiz iddialar ortaya atarak insanların zihninde şüpheler uyarmak suretiyle müvekkilimi karalamaya çalışmak iz’an, insaf ve hakkaniyet sahibi kişilerin yapacağı bir davranış değildir.

Bu tür iddiaları ortaya atanların maksatlarını insaf sahibi halkımız en iyi şekilde takdir edecektir. Saygılarımla...