Fransa'da ' Sarı Yelekliler ' yine meydanda

Fransa'da ' Sarı Yelekliler ' yine meydanda

Fransa Devlet başkanı Macron'un ekonomi politikalarına karşı yaklaşık bir aydır süren eylemlerin önderleri ' Sarı Yelekliler ' alınan yeni kararlar ve baskılara karşı direnmek için yeniden meydanlara çıktılar

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yetersiz ekonomi politikaları sebebi ile devam eden Sarı Yelekliler protestoları kapsamında 37 kişi gözaltına alındı.

37 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yetersiz ekonomi politikalarından şikâyetçi olan olan Sarı Yelekliler bugün 5'inci kez yeniden sokaklara indi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı gösterilerde şuana kadar 37 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

SARI YELEKLER NE İSTİYOR

TOPLU TAŞIMA DURDU

Öte yandan, devam eden eylemlerin öncekilerine oranla daha az katılımla gerçekleştiği ve sakin geçtiği kaydedildi. Paris Belediyesi ise tedbir amaçlı pek çok toplu taşıma seferini durdurdu.

MACRON HUZUR İSTEDİ

Dün Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi sonrasında basın toplantısı düzenleyen Macron, "Ülkemizin sükûnete, düzene ihtiyacı var. Demokrasimizin, kamusal alanların işgali ve şiddet unsurlarını kabul edebileceğini düşünmüyorum" ifadelerini kullanarak halka sokağa çıkmayın çağrısında bulunmuştu.

(Özlem Kaplan/İHA)

İlgili Haberler