Fatih Portakal'dan canlı yayında " Yok Artık " gündemi

Fatih Portakal'dan canlı yayında " Yok Artık " gündemi

Yerel seçimler yaklaşırken muhalif kesimlerin önde gelen isimlerine birbiri ardına hukuk soruşturmaları ve takipleri başlatılırken Sözcü Yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru hakkında düzenlenen Fetöcü iddianamesi Fatih Portakal'ın gündemine böyle geldi

FOX TV'nin ünlü sunucusu Fatih portakal, Sözcü gazetesinin yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun hakkında düzenlenen " FETÖCÜ " iddianamesi için canlı yayında sarayı çok kızdıracak cümleler kurdu.

Mynet'in haberine göre Portakal'ın "Sizi de beni de alırlar" diyerek tamamladığı haberin ayrıntıları şöyle.

YOK ARTIK GÜNDEMİ 

Herkes FETÖ'cü olarak alınabilir bu sözü bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar sizi de alırlar herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar kitap yazanlar onlara dokunulmaz. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı bile gözaltına alınmıştı... 

SARAYI KIZDIRACAK GÖRÜNTÜLER

GEÇMİŞ OLSUN İKİ BÜYÜĞE

Fatih Portakal, Fox TV yayınında Sözcü yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru ve çalışanları hakkında hazırlanan iddianame ile ilgili, “Yok artık dediğimiz olay Emin Çölaşan yılların gazetecisidir. Necati Doğru yılların gazetecisidir… Egenekonla başlayan Balyozla devam eden o kumpas davalarına nasıl tavır aldıklarını bilirsiniz… Sayın savcı üye olmamakla diye bir tabir kullanıp FETÖ suçlaması yöneltiyor” ifadesini kullandı.

“YARIN BENİ DE ALIRLAR SİZİ DE ALIRLAR”

Portakal, savcının iddianamesinden, “Şekil olarak FETÖ’ye karşı olmak, ağır şekilde eleştirmek, örgütle davalı ya da davacı olmanın hatta açıkça hakaret etmenin başlı başına FETÖ’yü desteklememek ya da esasta FETÖ’cü olmamak sonucunu doğurmayacağı” bölümünü hatırlatarak, “Bu sözü bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar sizi de alırlar herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar kitap yazanlar onlara dokunulmaz. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı bile gözaltına alınmıştı…” dedi.

İlgili Haberler