102 yaşında paraşütle böyle atladı

102 yaşında paraşütle böyle atladı

102 yaşındaki Irene O'Shea isimli Avustralyalı kadın yıllar önce ALS hastalığı yüzünden kaybettiği kızının anısına 14 bin feet (yaklaşık 4.3 kilometre) yükseklikten paraşütle atlayarak, " rekorlar kitabına girdi.

Avustralya'da 102 yaşındaki Irene O'Shea isimli kadın 14 bin feet (yaklaşık 4.3 kilometre) yükseklikten paraşütle atlayarak, "dünyanın paraşütle atlayan en yaşlı kişisi" oldu.

REKORLAR KİTABINA GİRDİ

Avustralya'da 102 yaşındaki Irene O'Shea isimli kadın 14 bin feet yükseklikten paraşütle atladı. Bu atlayışıyla dünyanın paraşütle atlayan en yaşlı kişisi unvanını alan 30 Mayıs 1916 doğumlu O'Shea, geçen yılın rekortmeni ve kendisinden yalnızca 21 gün küçük olan kişinin unvanına sahip oldu. O'Shea, 2016'da 100. yaş gününü de helikopterden paraşütle serbest atlayış yaparak kutlamıştı.

BÖYLE ATLADI

ANLAMLI MESAJ

O'Shea, atlayışını ALS hastaları ve hastalığı araştıran kuruluşlar için yapıyor ve hastalar için bağış topluyor. O'Shea, "Kızımı 10 yıl önce o korkunç hastalıkta kaybettim ve onu özlüyorum" ifadelerini kullandı.

GELECEK SENE YİNE ATLAYACAĞIM

O'Shea, bağış toplama platformu Gofundme sitesinde oluşturulan kampanya ile de hastalığa dikkat çekiyor ve bağış toplanmasını sağlıyor. Tekrar atlayış yapacağını söyleyen O'Shea, "Muhtemelen önümüzdeki sene atlayacağım ve yaşarsam 105 yaşımda da atlayacağım" şeklinde konuştu.

İlgili Haberler