Erdoğan'dan taşları yerinden oynatacak Cemal Kaşıkçı suçlaması

Erdoğan'dan taşları yerinden oynatacak Cemal Kaşıkçı suçlaması

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı Yargı mensupları Toplantısında Suudi yönetimine yönelik katledilen Cemal Kaşıkçı le ilgili olarak çok ağır suçlamalarda bulundu

Erdoğan Dolmabahçe sarayında toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı yargı mensupları konferansında İstanbul'da katledilen Suudi Krallığını çok kızdıracak bir suçlamada bulundu. Erdoğan'ın tüm taşları yerinden oynatacak konuşmasının özeti şöyle.

PRENSİN EN YAKINLARI BU İŞİN ÜSTLENİCİSİ

Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetine de değinerek, "Biz ses kayıtlarından gelenlerin içinde şu andaki veliaht prensin en yakınında olanlar bu işin aktif rol üstlenicisi" dedi.

SUUDİ KRALLIĞINI ÇOK KIZDIRACAK KONUŞMA

BİR KENARA ATILACAK KONU DEĞİLDİR

Kısa bir süre önce önemli bir basın dünyasından malum Cemal Kaşıkçı'nın İstanbulumuzda Suudi Arabistan başkonsolosluğunda öldürülmesi olayı bir kenara atılacak konu değildir. Konu her yönüyle açıktır. Failinin kim olduğu da bana göre belli. Zira İstanbulumuza gönderilen 15 kişinin içinde olduğu çok açık net. 

BU 15'İN İÇİNDE FAİL VAR

Olayın işlendiği yer de belli. Biz, bize gönderilen yetkililere şunu sorduk; Bu 15'in içinde fail var, biliyorsunuz ve siz bu faili çıkarmakta da mahirsiniz. Verdikleri cevap; Şu anda 18 kişiyi tutukladık, daha sonra 22'ye çıkardık. E şimdi failini ortaya çıkarın. Önce bu suçu buraya yıkmanın gayretine girdiler. İşlemleri yaptı ve çıktı dediler, yalan. 

BU SIRADAN BİR OLAY DEĞİL

Bu sıradan bir insan değil, kalemi olan bir insan. Oradan nişanlısını almadan gitmesi mümkün değil. Daha sonra ileri gittiler, 'Yerli işbirlikçilerle bunu yaptık'. Peki kimdir yerli işbirlikçi, bunu söyleyin. Bunu söylemedikleri gibi 'Böyle bir ifade kullanmadım' diyerek yine yalan söylediler. Biz ses kayıtlarından gelenlerin içinde şu andaki veliaht prensin en yakınında olanlar bu işin aktif rol üstlenicisi. 

İPE UN SERDİLER

Her şey gün yüzüne çıkıyor. Başsavcısı geldi, görüştüler, ipe un serdiler. En ufak bir bilgiyi, belgeyi vermediler. İslam dünyasından bazı kesimler ve ülkeler ne yazık ki doların veya riyalin kurbanı olanlar bu olaylar karşısında hakkı ve adaleti söylemediler. Batı dünyası da aynı... 

BİZ BİLGİLERİ HER İSTEYENE VERDİK

Petrolün zengini durumunda olan bu ülke ne yazık ki hala kararını veremedi. Fakat hak yerini bulacak. Dün, ABD Senatosu'ndaki gelişmeleri duydunuz. Daha gelişerek devam edecek. Biz ABD'lilere bütün bilgileri verdik. İngilizlere verdik, Almanlara verdik, Suudi Arabistan'a verdik, Fransızlara verdik. Adalet mülkün esasıdır, adalet yerini bulsun diye verdik. uluslararası hukukta da suçun işlendiği yer burası olduğu için 'Verin biz yargılayalım' dedik. Zerre kadar adalet anlayışı olsa 'Ne demek buyurun siz yargılayın' derlerdi. Neden veremiyorlar; bu işin sıçrayacağı yer ortaya çıkıyor. Bizim temennimiz de bu işin gerçek manada ortaya çıkmasıdır. 

İlgili Haberler