Diyarbakır'da Belediye'ye operasyon; Başkan Yardımcısı Gözaltında

Diyarbakır'da Belediye'ye operasyon; Başkan Yardımcısı Gözaltında

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi'nde bu sabah erken saatlerde polis arama yaparken, Belediye Başkan Murat Satıcı da evinde gözaltına alındı.

Doğu ve Güneydoğu'da HDP ve BDP'li belediyelere operasyonlar sürüyor. Diyarbakır merkezde kayyum atanmayan tek belediye olan bağlar belediyesine operasyon düzenlendi. Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi'nde bu sabah erken saatlerde polis arama yaparken, Belediye Başkan Murat Satıcı da evinde gözaltına alındı.

KAYYUM ATANMAYAN TEK BELEDİYE

DBP'li Birsen Kaya Akat'ın Belediye Başkanı olduğu ve Diyarbakır merkezde kayyum atanmayan tek belediye olan Bağlar Belediyesi'ne bu sabah erken saatlerde gelen polisler giriş çıkışı kapatarak arama başlattı. Başkan Yardımcısı Murat Satıcı da evinde gözaltına alınarak emniyete götürüldü..

YAZILI AÇIKLAMA

Bağlar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, sabah erken saatlerinde personelin olmadığı sırada, aralarında özel harekat timlerinin de bulunduğu polis ekiplerinin, belediye binasına geldiği belirtildi. Açıklamada, çevrede alınan güvenlik önlemlerinin ardından polis ekiplerinin, daha sonra hizmet binasına girdiği ve binadaki odalarda arama yaptıktan sonra buradan ayrıldığı belirtildi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

Açıklamada, belediye binasında arama yapıldığı saatlerde başka bir polis ekibinin de Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Satıcı'nın evine giderek kendisini gözaltına aldığı kaydedildi.

kaynak dha

İlgili Haberler