Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşinin mücevherleri çalındı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşinin mücevherleri çalındı

Geçtiğimiz hafta Manila'da ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşinin mücevherlerinin havaalanında çalındığı ortaya çıktı.

 

4 KİŞİLİK HIRSIZ EKİBİ

Filipinler basını, 4 kişinin dışişleri bakanının eşi Hülya Çavuşoğlu’nun mücevher kutusunu çaldığını yazdı. Hülya Çavuşoğlu’nun eve gelince bu durumun farkına vardığını söyleyen Manila Uluslararası Havacılık Birimi’nin genel müdürü Ed Monreal, hırsızların yakalandığını açıkladı.

MÜCEVHERLERİNİ ÇALDILAR

Geçtiğimiz günlerde Filipinler’de temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun eşinin soyguna uğradığı ortaya çıktı.

Gazetelerin iddiasına göre Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı’nda gerçekleşen olayda, Escada beyaz altın yüzük, pırlantalı bir yüzük, inci işlemeli altın bir yüzük, 3 set inci küpe ve elmaslı bir altın kolye çalındı.

HIRSIZ SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Philippine Star gazetesi, çalınan mücevherin Yves Ronald Baguion, Wilson Mataganas, John Andews Racoma ve  

Alfaro isimli bir kişiden ele geçirildiği belirtildi. Yakalanan hırsızlar suçu itiraf etti.

ÇAVUŞOĞLU ELÇİLİKTEN YARDIM İSTEDİ

Yaşananların ardından Çavuşoğlu’nun Manila’daki Türkiye Büyükelçiliği’ne haber vererek bir devreye girilmesini istediği belirtilirken, yapılan incelemeler sonuncunda mücevher kutusunun bagaj yükleyenlerden birinin dolabında bulunduğu kaydedildi.

ÇAVUŞOĞLU'NA PAZARCI HEMŞEHRİSİ ŞOKU 

 

 

 

İlgili Haberler