BURSA'DA YA BENİMSİN YA TOPRAĞIN DEHŞETİ ; 1ÖLÜ

BURSA'DA YA BENİMSİN YA TOPRAĞIN DEHŞETİ ; 1ÖLÜ

Olay Gemlik ilçesi Umurbey Mahallesi’nde meydana geldi. Çiftçilikle uğraşan Aykut Ertunç, iddiaya göre aşık olduğu Tuğçe Uludağ'a arkadaşlık teklif etti.

A+A-

BURSA’nın Gemlik ilçesi’nde 25 yaşındaki Tuğçe Uludağ, evlenme teklifini reddettiği ve şikayeti üzerine savcılık tarafından koruma tedbirli uzaklaştırma kararı bulunan 26 yaşındaki Aykut Ertunç tarafından av tüfeği ile vuruldu. 

AYNI SİLAHLA İNTİHAR ETTİ

Genç kız yaşamını yitirirken, aynı silahla intihara kalkışan Ertunç ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
Olay Gemlik ilçesi Umurbey Mahallesi’nde meydana geldi. Çiftçilikle uğraşan Aykut Ertunç, iddiaya göre aşık olduğu Tuğçe Uludağ'a arkadaşlık teklif etti.
 
YA BENİM OLACAKSIN

Genç kızın kabul etmemesine rağmen ısrarını sürdüren Ertunç, ailesini görücüye gönderdi. Tuğçe Uladağ'ın ailesi ,olumsuz yanıt vermelerine rağmen kızlarını rahatsız eden Aykut Ertunç ile ilgili savcılığa şikayette bulundu. 

Hakında savcılık tarafından genç kıza yaklaşmaması konusunda koruma tedbirli uzaklaştırma kararı verilen Aykut Ertun, bu akşam bir kez daha görüşmek üzere otomobille Tuğçe Uludağ'ın evine gitti. 

Evinin önünde görüştüğü Tuğçe Uludağ'ın bir kez daha olumsuz cevap vermesi üzerine öfkelenen Ertunç, otomobilde bulunan av tüfeği ile genç kıza ateş açtı. Tuğçe Uludağ, kanlar içerisinde yara yığılırken, Ertunç ise otomobille olay yerinden kaçtı. 

HASTANEDE ÖLDÜ

Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla ağır yaralanan genç kız, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Gemlik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen Uludağ, hayatını kaybetti. 

ZEYTİN BAHÇESİNDE İNTİHAR

Olaydan sonra otomobille kaçan Aykut Ertunç ise aynı tüfekle bir zeytin bahçesinde kendisine ateş ederek intihar etmek istedi. 

Polis ekipleri tarafından yaralı halde bulunan Ertunç, ambulansla güvenlik gerekçesiyle Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis olayla ilgil isoruşturma sürdürüyor.

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞINI BİTİRMİŞ

BURSA'nın Gemlik ilçesi'nde evlenme teklifini kabul etmeyince 26 yaşındaki Aykut Ertunç tarafından evlerinin önünde öldürülen 25 yaşındaki Tuğçe Uludağ'ın, Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Proğramcılığı Bölümü'nü bitirdiği ve Gemlik Halk Eğitim Müdürlüğ'nde bilgisiyar kursuna devam ettiği belirtildi. Uludağ'ın evinin önüne gelip kapıya ateş eden Aykut Ertunç'un görüşme teklifini, Tuğçe'nin, ailesinin zarar görmesinden korktuğu için kabul ettiği belirtildi.

BİLGİSAYAR KURSUNA GİDİYORDU

Gemlik'e bağlı Umurbey Mahallesi'nde oturan Tülay ve Özden Uludağ çiftinin iki çocuğundan büyüğü Tuğçe Uludağ, Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Proğramcılığı Bölümü'nü bitirdikten sonra ailesinin yanına geldi. İş bulunununcaya kadar Gemlik Halk Eğitim Müdürlüğü'nün açtığı Bilgisayar Kursu'na devam eden genç kız, ilçede çiftçi, kendisini platonik aşk ile seven Aykut Ertunç'un arkadaşlık teklifini kabul etmedi. 

OLUMSUZ YANIT ALINCA ÇILGINA DÖNMÜŞ

Aykut Ertunç buna rağmen evlenmek için yakınlarını, Tuğçe'nin ailesine gönderip istetti. Olumsuz yanıt ile çılgına dönen Aykut Ertunç cep telefon numarasını öğrendiği Tuğçe Ertunç'u rahatsız etmeye başladı. Şikayet üzerine savcılık, Aykut Ertunç hakkında genç kıza yaklaşmaması konusunda koruma tedbirli uzaklaştırma kararı verdi. 

AİLESİNE ZARAR GELMESİN DİYE İNDİ 

Dün akşam yönetimindeki otomobil ile Tuğçe Uludağ'ın oturuduğu 3 katlı binanın önüne gelen Aykut Ertunç, yanında getirdiği av tüfeği ile apartmanın dış kapısına ateş ederken bağırarak genç kızın yanına gelmesisini istedi. 
Korku ve paniğe kapılan Tuğçe, Aykurt Ertunç'un, birinci kattaki evlerine zorla girip annesi, babası ve kardeşi Mustafa Uludağ'a zarar vermesinden korktu. 
KONUŞUR İKNA EDERİM

Genç kız ailesinin uyarısına rağmen "Belki konuşur uzaklaşması için ikna ederim" düşüncesiye kapıya indi. 
Burada Tuğçe ile bir kez daha tartışan Aykut Ertunç, Tuğçe Uludağ'a av tüfeği ile iki kez ateş ettikten sonra bir kez de kendisine ateş ederek intihar girişiminde bulundu.
 
KURTARILAMADI

Ertunç daha sonra yaralı halde otomobiline binerek evin önünden uzaklaştı. Hastaneye kaldırılan Tuğçe, göğsüne ve kalbine isabet eden saçmalar nedeniyle kurtarılamayarak öldü. 

Polis tarafından otomobili durdurulan Aykut Ertunç güvenlik açısından önce Orhangazi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Göğsünden yaralanan Ertunç buradan Muradiye Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Soruşturmaya başlandı. Tuğçe Uludağ otopsi ardından bugün Gemlik'te toprağa verilecek.