Bursa'da film gibi soygun

Bursa'da film gibi soygun

Bursa'da filmleri aratmayacak bir soygun olayı polisin amansız takibi sonucu aynı gün sonuçlandı.

Bursa'da 310 bin liralık kapkaç olayının Gürcistan asıllı zanlısı adliyeye sevkedildi. 

FİLM GİBİ SOYGUN 

Polisin amansız takibi sonrası gözaltına alınan zanlının ifadesi Gürcistan-İstanbul-Bursa arasında çalışan kapkaç çetesini ortaya çıkardı. 
Gürcistan'dan sırf kap kaç yapmak için 1511 kilometre yol gelip önce İstanbul'a ardından da Bursa'ya geçen çete ilk işlerinde yakayı ele verdi.

MUHASEBECI KADINA PUSU 

Edinilen bilgiye göre Olay, Yıldırım'ın Davutdede Mahallesi'nde meydana geldi. Bir reklam şirketinde çalışan Havva K. isimli muhasebeci bayanın, bankadan çektiği 310 bin TL'yi şirkete götürmek üzere aracına yöneldiği sırada, arkasından gelen 3 kişi elinde bulunan çantayı alarak kaçtı. 

KAÇTIKLARI ARACI YAKTILAR

Kimliği belirsiz zanlılar kaçtıkları otomobili Kurtuluş Caddesi'ndeki bir ara sokakta ateşe verip kaçış planlarına taksi ile devam etti.
Olayın ardından alarma geçen Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri şehrin bir çok yerinde tertip aldı. Şahısların olay yerinden kaçtıkları otomobil her yerde aranırken, Kurtuluş caddesinde bir kişinin beyaz renkli bir otomobili yakmaya çalıştığı ihbarı gelince polis o bölgeye yöneldi. Otomobilin zanlılar tarafından yakıldığını tespit eden Gasp Büro ekipleri bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyince çete üyelerinden birinin taksiye bindiğini diğer ikisinin ise ara sokağa girip kaçtıklarını belirledi. 

TAKSİCILERE ANONS 

Taksinin bağlı olduğu duraktan "Yabancı uyruklu ve telaşlı yolcu alan oldu mu?" şeklinde anons ettiren polis, Gemlik istikametine seyreden bir taksi sürücüsünün "Ben varım" şeklinde cevap vermesi üzerine taksi plakasını tespit etti. Yol üzerinde tertip alan polisler yola kapan kurup taksiyi Orhangazi ilçesi Yeniköy kavşağında durdurdu. Araç içerisinde bulunan Gürcistan asıllı R.J. gözaltına alındı. 

PARA ARAÇTA ELE GEÇTİ 

Araçta yapılan aramada ele geçirilen çantadan 300 bin lira para ve tabanca görünümlü çakmak çıktı.
Zanlının ifadeleri doğrultusunda harekete geçen Bursa Asayiş Müdürlüğü Gap Büro ekipleri Gürcistan - İstanbul - Bursa arasındaki gasp çetesini ortaya çıkardı. Zanlıların Gürcitan'dan 1218 kilometre yol gelip önce İstanbul'a geldiklerini belirleyen Bursa polisi daha sonra buradan kiraladıkları özel otomobille 290 kilometre daha giderek Bursa'ya geçtiklerini tespit etti. Yakalanıp adliyeye sevkedilen Gürcistan uyruklu R.J'nin Türkiye'de daha önce herhangi bir olaya karışmadığı ilk işinde yakalandığı belirtildi.

İlgili Haberler