BİTLİS'TE MUHTAR VE KORUCULARA OPERASYON

BİTLİS'TE MUHTAR VE KORUCULARA OPERASYON

Bitlis'in Hizan ilçesinde 19 muhtar ve 40 köy korucusu terör örgütü PKK propagandası yapmak suçundan göreven uzaklaştırıldı.

A+A-

Bitlis'in Hizan ilçesinde görev yapan 19 Muhtar terör örgütü PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldılar.

MÜHÜRLERE EL KONULDU

Muhtarların mühürlerine el koyuldu. Aynnı ilçede görev yapan 40 köy korucu ise yine terör örgütü PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldılar. Korucuların silahlarına da el koyuldu. Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada söz konusu muhtarlar ve korucular hakkında soruşturmanın evam ettiği belirtildi.

SORUŞTURMA

Alınan bilgiye göre, Valilik, bazı muhtarlar hakkında, "Terör örgütü PKK'nın propagandasını yapmak" ve "Terör örgütüne yardım ve yataklık etmek" suçlarından, bazı güvenlik korucuları hakkında ise bu suçların yanı sıra "Görevi ihmal"den soruşturma başlattı.

SİNAN OGAN'DAN BAHÇELİ'YE  YANIT SOSYAL MEDYAYI SALLADI

SİNAN OGAN'DAN BAHÇELİ'YE YANIT SOSYAL MEDYAYI SALLADI

FETÖ yazarı Emre Uslu’nun ‘Evet’ diyeceğini, HDP’li ‘Altan Tan’ın ‘Evet’ diyeceğini İmralı tutanaklarında bebek katili Abdullah Öcalan’ın ‘Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz’ dediğini söyledi.

ERDOĞAN  ESAD'I BÖYLE ANLATIYOR

ERDOĞAN ESAD'I BÖYLE ANLATIYOR

AKP'nin 7 yıl önce komşular ile "sıfır sorun" diyerek başlattığı ve Suriye ile yaklaşık 2 yıl süren bahar havasının ardından Erdoğan'ın "Dostum Sedat "dediği Suriye Devlet Başkanı ile siyasi ilişkilerin kesilmesi neredeyse 5 yıl oldu. BAŞIMIZA NELER GELDİ

İlgili Haberler