'Birlikte kokoreç yemiştik'

'Birlikte kokoreç yemiştik'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Birand'ın ölümü sonrası başsağlığı mesajı yayımladı.

A+A-

Erdoğan mesajında, "Birand, geriye bıraktığı eserleriyle daima seçkin ve saygın bir gazeteci olarak hatırlanacaktır" dedi.

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın ölüm haberi sonrası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başsağılığı mesajı yayımladı. Birand'ın eserleriyle saygın bir gazeteci olarak hatırlanacağını vurgulayan Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Medyamızın önemli simalarından Mehmet Ali Birand’ın vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum.

Mesleğine tutkunluğu, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle, meslektaşlarının yanı sıra, okurlarının ve izleyicilerinin de takdirine mazhar olan Sayın Birand, geriye bıraktığı eserleriyle daima seçkin ve saygın bir gazeteci olarak hatırlanacaktır.

Mehmet Ali Birand’a Allah’tan rahmet; ailesine ve medya camiamıza sabır ve metanet diliyorum."

BAŞBAKAN ERDOĞAN: BİRAND, ÖLÜMDEN KORKMUYORDU, DUAYI İSTERKEN DAHİ SEMPATİKTİ

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın ölüm haberi sonrası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan CNN Türk - Kanal D ortak yayınına katıldı. Erdoğan şunları söyledi:

"Sayın Birand’ın vefatından dolayı çok üzüldüm. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine özellikle başsağlığı diliyorum. Sayın Birand’la hukukumuz çok çok eski. Kendisini özellikle 32. Gün programı vesilesiyle tanıdım. 32. Gün, medya tarihimiz açısından çığır açan bir programdı. Haydarpaşa Lisesi’ndeki programımız çok ciddi anılar bıraktı. Benimle defalarca söyleşi yaptı. Kendisiyle kimyamız da uyar. Benimle yaptığı söyleşilerden ben de zevk almışımdır. En son 28 Şubat süreciyle ilgili söyleşi yaptık. Yemek yemiştik programdan sonra. Kendisine ‘Gel çok açım istersen çıkalım yukarıda akşam yemeği yiyelim’ dedim. Kokoreç yiyelim demiştim. Bir feryat atmıştı. Kokoreci çok sevdiğini anladım orada kokoreç yemiştik. Belgesel sözünü benden almıştı. Maalesef tamamlaması mümkün olmadı. Ben kendisini, gazeteciliğinin yanı sıra belirli hassasiyetleri olan bir kişi olarak biliyorum. 2012 Haziran ayında ciddi ameliyat geçirdi. O ameliyat öncesinde beni aradı ‘Helallik istiyorum senden’ dedi. ‘Dua istiyorum’ dedi. Duanın gücüne inanan, duayı önemseyen bir insandı. Dedim ki ben bu sabah namaza kalktığımda dua edeceğim, eşime de söyleyeceğim beraber dua edeceğiz dedim. Ölümden korkmuyordu. O duayı isterken dahi sempatikti. Er veya geç hepimiz öleceğiz. Nerede, ne zaman, nasıl belli değil. Medyamızın başı sağolsun."