Bir Gazeteci Daha Göz Altında

Bir Gazeteci Daha Göz Altında

7 ilde düzenlenen eş zamanlı terör operasyonlarının İstanbul ayağında 15'i avukat 55 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

A+A-

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Güngören, Şişli ve Beyoğlu’ndaki çok sayıda adrese operasyon düzenlendi. 

Terör örgütü DHKP-C ’ye yönelik operasyonda 55 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasına 15 avukatın da bulunduğu öğrenildi. Operasyona Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri de destek verdi. Okmeydanı'nda bulunan İdil Kültür Merkezi yakınındaki bir adrese ve Mecidiyeköy'de bulunan Yürüyüş dergisine helikopter destekli düzenlenen operasyonlar kameralara yansıdı.
Yurt Gazetesi Muhabiri de Göz Altında

FLAS/ Muhabirimiz de gözaltında
 
Yedi ilde gerçekleşen operasyonlar kapsamında Yurt Gazetesi Muhabiri, Sami Menteş'te gözaltına alındı.
 
Yedi kentte düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 63'e ulaştı. İstanbul'da gözaltına alınanlar arasında YURT muhabiri Sami Menteş'de bulunuyor.
 
Gazeteci Sami Menteş, sabah saatlerinde yapılan operasyonda evinden gözaltına alındı. 
 
Operasyonda basılan yerler arasında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi Bürosu ve Halkın Hukuk Bürosu da var. 
 
Yurt muhabiri Menteş, Dink cinayetiyle ile ilgili olarak önemli bir haber peşindeydi. Dink'in avukatı olarak duruşmalara girerken üçlü priz kablosu ile mutfaktaki doğalgaz borusuna asılı olarak bulunan Hakan Karadağ'ın şüpheli ölümünü araştırıyordu. 
 
Bu nedenle Karadağ'ın yönetiminde olduğu Çağdaş Hukukçular Derneği ile görüşüyordu.
 
Menteş, haberini Dink cinayetinin yıldönümüne hazırlamaya çalışıyordu.