BİNGÖLDE Kİ HAİN SALDIRININ AYRINTILARI ORTAYA ÇIKTI; 2 ŞEHİT

BİNGÖLDE Kİ HAİN SALDIRININ AYRINTILARI ORTAYA ÇIKTI; 2 ŞEHİT

Sadece Polis merkezine değil aynı anda 3 ayrı saldırı gerçekleştirmişler

A+A-

Son yapılan genel seçimlerin ardından başlayan terör eylemleri ve şehit haberleri bitmek bilmiyor. Şehit ailelerinden başka tüm ülkenin kanıksayıp alıştığı bu hain saldırılara dün gece bir yenisi eklendi. Yapılan açıklamaya göre 19 yaralının bulunduğu saldırı sonrası 2 polis şehit oldu. İşte DHA'nın haberi.

YENİ DETAYLAR

BİNGÖL'ün Genç İlçesinde dün gece bomba yüklü traktörün polis zırhlı aracının geçişi sırasında patlatılması ve 2 polisin şehit olması, 5'i polis 19 kişinin yaralanması ile ilgili saldırının yeni detayları ortaya çıktı.

BOMBA YÜKLÜ TRAKTÖR

PKK'lıların bomba yüklü traktörü patlatmadan önce Kaymakam konutuna roketatar ile saldırıp konuta girmek istedikleri, burada yaşanan çatışmadan sonra bomba yüklü traktörün patlatıldığı ortaya çıktı. Bombalı traktörün patlatılması sonucu, Kültür merkezi, Anadolu lisesi, İnönü ortaokulu ve bir çok iş ve evlerde hasar meydana geldiği görüldü.

Şehit polis memurlarından Hakan Akdere'nin cenazesi, bugün yapılacak uğurlama töreninden sonra defin edilmek üzere memleketi Kahramanmaraş'a gönderilecek.

SADECE BOMBALI SALDIRI DEĞİL

PKK'lıların Genç ilçesinde dün gece saat 22.30 sıralarında gerçekleştirdikleri saldırının, sadece bomba yüklü aracın patlatılması olmadığı ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin önce Genç ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Genç Kültür Merkezi'nin arkasındaki İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü'nün evine roket ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulundukları, hatta kapının önüne kadar gelen 2 PKK'lının polislerin ateş açması sonucu başarılı olamayanca kaçtıkları belirtildi. Kaçan PKK'lılardan birinin yaralandığı ve yaralı halde kaçtığı öğrenildi. Bombalı saldırıda kullanılan Traktör'den geri kalan parçalar bugün olay yerinden kaldırıldı. 

ZIRHLI ARAÇ GEÇİŞİ SIRASINDA

Kaymakam Köklü'nün evine yapılan saldırıdan çok kısa bir süre sonra, PKK'lıların bu kez 50 metre uzaklıkta bulunan Cumhuriyet Caddesi üzerinde park halinde olan bomba yüklü bir traktörü, zırhlı polis bir aracının geçişi sırasında infilak ettirdikleri belirtildi.

Patlamanın etkisiyle caddenin iki yanında bulunan Genç Mesleki ve Anadolu Lisesi ve İnönü Ortaokulu'nda büyük hasarlar meydana geldi. Patlama noktasının hemen karşısında bulunan Genç Kültür Merkezi'nin ön cephesi ise yıkıldı. İlçedeki bir çok ev ve işyerinde maddi hasarlar oluştu. Bazı işyerlerindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Saldırının yaşandığı ilçede güvenlik önlemleri artırırken, ilçe kırsalında operasyon başlatıldı. İlçe kırsalında bazı noktalarında ise dumanların yükseldiği görüldü. Saldırıdan sonra Genç ilçe merkezine yaklaşık 12 saattir enerji verilemediği öğrenildi.

ŞEHİT POLİS MEMLEKETİNE UĞURLANACAK

Genç ilçesinde dün gece PKK'lıların gerçekleştirdiği bomba yüklü araç saldırısında şehit olan polis memuru Hakan Akdere'nin cenazesi bugün Bingöl Havalimanında yapılacak uğurlama töreninden sonra memleketi Kahramanmaraş'a gönderileceği belirtildi. Şehit polis memuru Akdere'nin evli ve bir çocuk babası olduğu belirtildi.