BAŞKANLIK VE MHP'NİN VARLIK NEDENİ (2)

MHP’liler, ülkücüler ve MHP’li seçmenler şunu iyi bilsinler:
“Başkanlık modeli gerçekleşirse MHP’liler artık iktidar olmayı ya da en azından koalisyon ortağı olarak iktidara gelmeyi rüyalarında bile göremezler…” Çünkü Başkan, yürütmenin başıdır. O, hükümeti parlamentodan değil, dışarıdan seçtiği kişilerle kurar… Yani hükümet, parlamentodan değil, saraydan çıkacaktır… Ve üstelik başkanlık hükümetinin güvenoyu diye bir sorunu da olmayacağı gibi parlamentonun denetim yolları da kapanacaktır. Sistem değişirse MHP’nin hiçbir başkanlık seçimini kazanması mümkün olamayacağından ancak şanslı olan adayla destek pazarlığı yapıp verilecek arpalıklarla yetinmek zorunda kalacaktır…

Ey MHP’liler,
Ey MHP’li seçmenler,
Ey Ülkücüler…
Bunun için mi şehitler verip hapislerde yattınız?
Bunun için mi milliyetçilik bayrağını 50 yıldır taşıyorsunuz?
Bunca mücadeleyi Erdoğan’ın kuracağı başkanlık hükümetinde, Bahçeli’ye başkan yardımcılığı ve bir iki bakanlık verilmesi için mi yaptınız?

Erdoğan’ın başkan olarak sınırları daha genişlemiş yetkiler içerisinde yeni Habur’lar, yeni Oslo’lar, yeni Dolmabahçe’ler yaratmayacağını nereden biliyorsunuz?Yeni FETÖ’leri üretip onlarla kol kola olmayacağının hangi garantisi var elinizde? Cumhuriyet okullarının imam-hatip okullarına dönüştürülmesini içinize nasıl sığdıracaksınız?, Anayasa Mahkemesinin AK Parti için verdiği “laikliğe karşı eylemlerin odak noktası” kararını unutup başkanlık sistemi ile her geçen gün laikliğin yok edilmesinin günahına nasıl ortak olacaksınız?
“Kızıl Elmanızı” Erdoğan’ı başkan seçtirerek mi gerçekleştireceksiniz?
Hiçbir şekilde tartışmadığınız Başbuğunuz Alpaslan Türkeş’in “Dokuz Işık” ilkelerinin en önemlisi ve siyaseten varlık nedeniniz “Türk Milliyetçiliği” değil mi?
Peki, içinde Türk Milliyetçiliği de olmak üzere “bütün milliyetçiliği ayaklarının altına alırım” diyen Erdoğan’ı başkan yaptırmayı nasıl içinize sindireceksiniz? Türk Milliyetçiliği kardeşlik esasına dayanan bir ülküdür, demiyor musunuz?
Yani, bütün farklı mezhepleri, inanışları, folklorik kültürleri, etnik toplulukları üst kimlik olarak Türk kabul edip kardeşlik bağı ile bağlı kabul ediyorsunuz…
Öyleyse Alevi’yi aşağılayan, Hıristiyan’ı kötüleyen, Yahudiliği düşman kabul eden, Sünnilik dışındaki tüm mezhepleri neredeyse sapkınlık olarak gören, çingeneye hor bakan beyaz yakalı İslamcılarla nasıl bir arada olacaksınız?
Bahçeli, MHP’nin kurum olarak mezarını kazıyor…
Mevta olduğunda inanın şimdi işbirliği yaptıkları keyif ve zevkle kürek kürek mezarına toprak atacak ve hatta bir daha dirilmesin diye betonla kaplatacaktır…

Önceki ve Sonraki Yazılar