Bahçeli: İmralı Canisine Bilgisayarda Verin Tweet Atsın!

Bahçeli: İmralı Canisine Bilgisayarda Verin Tweet Atsın!

A+A-

MHP lideri sert konuştu: İmralı canisine TV’den sonra bilgisayar da ver. Başbakan’la gece twitter üzerinden sohbet etmesi mucize olmaz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’deki MHP grup toplantısında İmralı sürecine tepkisini sürdürdü:

SANKİ BARIŞ ADASI: Üzüntü ve öfkeyle söylemek isterim ki, Türkiye, AKP-PKK koalisyonuyla sarılmış ve kundaklanmış durumdadır. İmralı; barış adası, Kandil; özgürlük dağı, teröristler ise hakkı ve istekleri bu zamana kadar bastırılmış zavallı gerillalar olarak takdim edilmiştir. Özgürlük ise eğer sorun; kim ya da kimler özgürlüğünü kullanmaktan ve özgürce yaşamaktan muaf ve uzaktır? Bu kadar edepsizlik, haramzadelik ve lanetlenmesi gereken pişkinlik dünyanın neresinde özgürlük kapsamındadır?

TV’DEN SONRA BİLGİSAYAR: Başbakan, İmralı canisine yeni yıl hediyesi ve teselli ikramiyesi olarak televizyon bile hediye etmiştir. Peşi sıra, facebook, twitter veya skype üzerinden eski cinayet ortaklarıyla haberleşebilmesi için teröristbaşına demirbaştan düşmüş bir bilgisayar tahsis edilmesi ve arkasından da Başbakan’la geceleri sohbete başlaması mucize ve olmayacak bir şey olarak görülmemelidir. Nasıl olsa her şey Başbakan Erdoğan’ın iki dudağının arasındadır. Senegal’de köleler evinin bulunduğu adayı gezen, buradaki dönüşü olmayan kapıya gelince şaşkınlığa bürünen Başbakan Erdoğan, İmralı’yı fiili özgürlüğüne kavuştururken, son yurdumuzu Senegal’deki kölelerin adasına çoktan dönüştürmüştür.

‘Yüzde 70 oy sürpriz olmaz’
MHP lideri grup toplantısında AK Parti’ye İmralı süreci nedeniyle tepki gösterirken, ilginç bir yorumda da bulundu: “Şehide kelle, katile sayın demiş, yüzde 34,2 oy almıştır. Çiftçiye ananı da al git demiş, askeri yan gelip yatmakla itham etmiş yüzde 46,5 oy almıştır. Habur’da teröristleri karşılamış, Oslo’da PKK’ya yanaşmış yüzde 49,8 oy almıştır. Şimdi de PKK’yla açık açık görüşmekte, İmralı canisiyle cüretkar bir şekilde pazarlıklar yapmaktadır. Herhalde bundan sonraki seçimlerde, AKP’nin yüzde 70 oy alması sürpriz olmayacaktır.

‘TSK’dan terörist çıkmaz’
Bahçeli Silivri’ye yaptığı gezi için ise şunları söyledi: Sayın Başbuğ’u ziyaret edeceğimizi duyurduğumuz andan itibaren ifrat ve tefrite kaçan çok farklı görüşler peş peşe gelmiştir. TSK’nın en üst makamında görev almış birisi terörist olmak ve terör örgütü kurmak iftirasına maruz kalmıştır... Unutulmamalıdır ki, TSK’nın içinden hainler, işbirlikçiler ve hele hele teröristler asla çıkmayacaktır. Silivri’ye gidişimizi İmralı’ya misilleme olarak tevil edenler veya İmralı’yla Silivri’yi aynı kategoriye soktuğumuzu söyleyenler evvela Sayın Başbuğ’a kimlerin terörist muamelesi yaptığını görmelidir.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.