Babasını öldürüp kamyonetin kasasına sakladı

Babasını öldürüp kamyonetin kasasına sakladı

Aksaray’da babası ile borcu yüzünden tartışan kişi, babasını av tüfeğiyle kafasından vurarak öldürdükten sonra kamyonetin kasasına sakladı. Kız kardeşinin olayı itiraf etmesi ile zanlı yakalandı

Aksaray'da yüklü miktarda borcu olduğu iddia edilen Aziz C. (30), babası Ali C.'nin (50) borcunu öğrenmesi sonucu tartışmaya başladı.

AV TÜFEĞİYLE BABASI VURDU
Sabah erken saatlerde yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, Aziz C. evde bulunan av tüfeğini alarak kız kardeşi Rukiye C.'nin (28) yanında babasının kafasına bir el ateş etti.

KIZ KARDEŞİNİ TEHDİT ETTİ
Baba Ali C. hayatını kaybederken, Aziz C. babasının cansız bedenini kız kardeşini de öldürmekle tehdit ederek bahçelerinde bulunan kamyonetin kasasına taşıyarak sakladı.

KAMYONETİN KASASINA MALZEME YÜKLERKEN BULDULAR
Akşama kadar Ali C.'yi görmeyen ailenin diğer fertleri, durumdan şüphelenerek aramaya başladı. Her yeri aradıktan sonra bir sonuca ulaşamayan aile fertleri, akşam saatlerinde kamyonetin kasasına malzeme yüklemek isterken Ali C.'nin kanlar içinde cansız bedeni ile karşılaştı.

Ne olduğunu anlamayan aile fertleri durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekipleri, Ali C.'nin öldüğünü belirledi.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken, Rukiye C. olayı itiraf etti.

Bunun üzerine jandarma ekipleri Aziz C.'yi yakalayarak gözaltına aldı.

İlgili Haberler