AVRUPA İLE GERGİNLİK BÜYÜYOR; HOLLANDA'DAN AÇIKLAMA

AVRUPA İLE GERGİNLİK BÜYÜYOR; HOLLANDA'DAN AÇIKLAMA

AKP'nin Erdoğan'ın Avrupa'da yapmak istedikleri "Başkanlığa Evet" miting ve toplantılarının iptallleri ile başlayan gerginlik giderek artıyor

A+A-

Alman belediyelerinin toplantı organizasyonlarını iptal etmesi ve Başbakan Merkel'in de, sözkonusu iptallere destek vermesi ardından , Türk tarafından birbiri ardında gelen sert açıklamalar sonrası bir gelişme daha yaşandı.

Reuters’te yer alan habere göre Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlenmesi planlanan mitinge Hollanda hükümeti tamamen karşı çıkıyor. Hükümet, ‘istenmeyen’ hamleyle ilgili Ankara’yı da bilgilendireceklerini açıkladı.

HOLLANDA'DA KARŞI ÇIKIYOR

Hollandalı Türklerden oluşan bir kuruluşun yetkilisi, 11 Mart’ta yapılması hedeflenen mitinge Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılmayı planladığını söylemişti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de toplantısı iptal edilmişti

ALMAN GAZETESİNİN TÜRK MUHABİRİ HAPSE ATILINCA

Die Welt Türkiye muhabiri Deniz Yücel, 14 gün gözaltında tutulduktan sonra çıkarıldığı mahkemece, ‘örgüt propagandası yapmak’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlamalarıyla tutuklanmıştı.Bu gerilim bitmeden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Almanya’da konuşmacı olarak katılacağı toplantının iptal edilmesi tansiyonu yükseltmişti. Bozdağ’ın yanı sıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de toplantısı iptal edilmişti. Bozdağ, daha önceden planlanan Alman mevkidaşıyla olan görüşmesini iptal ederek Türkiye’ye dönmüştü.

BURHAN KUZU'DAN İNCİLER

Twitter hesabından yaptığı çıkışları ile çok sayıda skandala ve gafa imza atan Erdoğan'ın başdanışmanı ve eski TBMM Anayasa Komisyonu başkanı Burhan Kuzu Almanya'nın tutumu ile ilgili açıklamada bulundu. Gelişmeleri Almanya'nın Türkiye'yi kıskanmasına bağlayan Kuzu'nun açıklaması şöyle.

GERİLİMİN NEDENİ

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Almanya’da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye miting izni ve salon verilmemesiyle başlayan Ankara-Berlin gerilimini değerlendirdi.

3 HAVALİMANINI KISKANMIŞLAR

Kuzu, Almanya’nın Türkiye’yi rakip gördüğünü iddia ederken, "Nasıl bunu engellerim, bütün mesele o. Üçüncü havalimanı yapıldıktan sonra çıldırdı onlar. Çünkü Frankfurt Havaalanı hemen hemen kapanmak üzere. Bunlar Almanya için bir dert oldu asıl mesele bu" ifadelerini kullandı

Almancı'nın ' Yol Yaptık Köprü Yaptık ' yeniden viral oldu

Almancı'nın ' Yol Yaptık Köprü Yaptık ' yeniden viral oldu

AKP'lilerin yol yaptık, köprü yaptık,tünel yaptık savunmalarına müthiş bir yanıt veren Almancı bu sayede popüler oldu.

0 ALMANCININ 100 EURO'YA ALDIKLARI DUDAK UÇUKLATTI

0 ALMANCININ 100 EURO'YA ALDIKLARI DUDAK UÇUKLATTI

Almanya'da yaşayan Murat Özün adlı bir Youtuber, yanına 100 Euro alıp alışverişe çıkıyor ve döndüğünde poşetleri hepimizin önünde açıyor. Bakalım neler almış.

İlgili Haberler