ALMANYA İLE YENİ GERGİNLİK

ALMANYA İLE YENİ GERGİNLİK

Almanya Türkiye arasında var olan gerginliği artıracak açıklama bu kez federal meclis başkanından geldi.

A+A-

Almanya'nın Federal meclis başkanından ortamı çok gerecek açıklama geldi. Erdoğan'a yönelik sert eleştirilerde bulunan Meclis Başkanı referandum sonucuna ilşkin bir de uyarıda bulundu. Sonucun "EVET olması halinde, bizler aynı kişiler olmayacağız" diyen Lambert eleştirilerini daha da sertleştirerek gerginliği artıracak açıklamalarda bulundu.

YENİ GERGİNLİK

Almanya ile gerginliğin biri bitmeden diğeri başlıyor. Alman muhalefetinin Erdoğan üzerinden Merkel'e yönelttiği sert eleştirilerin Türkiye'nin AB üyeliği sürecini olumsuz etkilerken, şimdi de Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, Hükümeti "Türkiye Anayasası'na karşı darbe yapmakla" suçladı. Lammert, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak da sert eleştirilerde bulundu.

MİNİF GÜVENLİK KONFERANSI ÖNCESİ ERDOĞAN VE TRUMP'A ELEŞTİRİ

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre; Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, pazartesi günü Münih Güvenlik Konferansı öncesi Berlin’de düzenlenen bir toplantıda küresel çaptaki siyasi duruma yönelik değerlendirmelerde bulundu. ABD Başkanı Donald Trump’ı eleştiren Lammert, en az bir o kadar da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dolayı endişeli olduğunu dile getirdi.

ERDOĞAN 2. DARBEYİ YAPTI

Lammert, son dönemde Türkiye'de art arda iki darbe yapıldığını savundu. Önce "demokratik yollardan seçilmiş bir hükümete karşı askeri bir darbenin" yapıldığını kaydeden Lammert, ardından "seçilmiş hükümet tarafından ülkenin kendi anayasasına karşı bir darbe daha yapıldı" diye konuştu. Lammert "Bu da amacına ulaşmış gibi görünüyor" dedi. Lammert, Erdoğan'ın anayasa reformu ile kendi gücünü artıracak bir başkanlık sistemini hayata geçirmeyi amaçladığını ifade etti.

EVET ÇIKARSA BİZ FARKLI KİŞİLER OLCAĞIZ

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili politikacı, Türkiye'de öngörülen anayasa değişikliklerinin hayata geçirilmesinin etkilerinin Batılı toplumlara da yansıyacağını ifade etti. Lammert "Ama o zaman bizler şu anki ile aynı kişi olamayacağız" dedi. Lammert, anayasa değişikliğinin hayata geçirilmesinin Türkiye’nin AB üyelik müzakerelerinin bir nevi dondurulması anlamına geleceğini söyledi.

Lammert, ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik eleştirilerini de sürdürdü. Trump’ın Batı’nın değerler sisteminin bir "karşı modeli" olduğunu savunan Lammert "Kim 'Önce Amerika' diye bir program açıklarsa başkaları da kendisine aynısını yaptığında hiç şaşırmamalı, hem de uluslararsı ilişkilere olan tüm vahim yan etkileri ile birlikte" diye konuştu.

Münih Güvenlik Konferansı 17-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

AVRUPA'DA ERDOĞAN'IN IŞİD SAVAŞINI BÖYLE ÇİZDİLER

AVRUPA'DA ERDOĞAN'IN IŞİD SAVAŞINI BÖYLE ÇİZDİLER

IŞİD'le mücadele adı altında başlattığı savaşa inanmayan Avrupalı karikatüristlerden Erdoğan'a şok çizimler. Kaynak Diken; Elmas Topçu teşekkür ederiz

Almancı'nın ' Yol Yaptık Köprü Yaptık ' yeniden viral oldu

Almancı'nın ' Yol Yaptık Köprü Yaptık ' yeniden viral oldu

AKP'lilerin yol yaptık, köprü yaptık,tünel yaptık savunmalarına müthiş bir yanıt veren Almancı bu sayede popüler oldu.

İlgili Haberler