ANTALYALI MANKEN BURCU DAVASINDA "TECAVÜZ" İDDİASI

ANTALYALI MANKEN BURCU DAVASINDA "TECAVÜZ" İDDİASI

22 yaşında mankenlik yapan genç bir kızın ölümünün aydınlatılması için 7 yıldır süren davada ortaya atılan bir iddia kafaları yine karıştırdı.

A+A-

Antalya'da 7 yıldır süren ve adeta "yılan hikayesine" dönen Manken Bucu Çağlayan davasında bambaşka bir aşama daha yaşandı. Balkonundan düşen iş adamının 6 yıl kaçtıktan sonra ortaya çıkması ve tutuklanmasının ardından davada bambaşka bir iddia daha ortaya atıldı. 

TUTUKLU İŞADAMINI KURTARACAK BİR İDDİA OLABİLİR Mİ ?

İddianın 6 yıl sonra ifade vermeye gelen iş adamı İbrahim Tokgöz üzerinde bulunan şüpheleri dağıtma amacı taşıyıp taşımadığı ise netleşmedi. Dha'nın haberine göre yeni iddianın ayrıntıları şöyle.

ORTAYA BİR DE TECAVÜZ ÇIKTI

Antalya'da 7 yıl önce balkondan düşerek yaşamını yitiren manken 22 yaşındaki Burcu Çağlayan'ın, bu olaydan kısa süre önce götürüldüğü bir evde tecavüze uğradığı iddia edildi. 

DAVA AÇILDI

Tecavüz şüphelilerinden turizmci Başer Ö. hakkında dava açıldı.
Antalya'da evli 1 çocuk annesi Burcu Çağlayan, 2010 yılı 24 Temmuz gecesi işadamı İbrahim Tokgöz'ün evinin balkonundan zemindeki elektronik mağazasının terasına düşerek öldü. 
SERBEST BIRAKILDIKTAN SONRA ORTADAN KAYBOLDU

İfadesi alınan İbrahim Tokgöz serbest bırakıldıktan sonra ortadan kayboldu. Burcu Çağlayan'ın ölümüyle ilgili Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılıp hakkında yakalama kararı çıkartılan İbrahim Tokgöz, 6 yıl sonra ifade vermek için geldiği adliyede tutuklandı. 

ÖLMEDEN ÖNCE TECAVÜZ ETTİLER İDDİASI

Burcu Çağlayan'ın ölümüyle ilgili görülen davada dinlenen tanıklardan bazıları, maktulün bu olaydan kısa süre önce götürüldüğü evde tecavüze uğradığını ileri sürdü. Burcu Çağlayan ile aynı işyerinde çalışan ve duruşmada tanık sıfatıyla konuşan Yaşar T. şunları söyledi:

BENİ GÖRÜNCE AĞLAMAYA BAŞLADI

"Bir gün işe geldiğimde Burcu koltukta uyuyordu. Uyandırdım, beni görünce ağlamaya başladı. Tecavüze uğradığını söyledi. Burcu, 'Akşam birileri tarafından alındım. Beni İbrahim Tokgöz'e götüreceklerini söylediler. Sabah uyandığımda başka birinin kollarındaydım' dedi, ama bu kişinin ismiyle ilgili bilgi vermedi." 

TURİZMCİYE CİNSEL SALDIRI DAVASI

Burcu Çağlayan'ın tecavüze uğradığına ilişkin tanık beyanları üzerine şüpheli Başer Ö. hakkında, Antalya 2'nci Ceza Mahmemesi'nde dava açıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Başer Ö. kendini şöyle savundu:

"İbrahim Tokgöz dışında Burcu'nun İbrahim adlı bir başka arkadaşı daha vardı. Bir akşam kendileriyle bir gece kulübünde karşılaştım. Burcu sarhoştu. Burcu'yu Pınar A. ve İbrahim adlı arkadaşıyla birlikte aracımla Güzeloba Mahallesi'ndeki bir apartmanın birinci katına bıraktım. 

BÖYLE BİR BEYANDA BULUNMADIM

Ben içeri girmedim. Kapıdan döndüm. Bu ev kimin onu da bilmiyorum. Ben diğer davada yargılanan İbrahim Tokgöz'ü de tanıyorum. Kendisinin bir kafeteryası vardı. Ben bu olaydan sonra İbrahim Tokgöz'e gidip 'Senin kız arkadaşınla ilişkiye girdim' diye bir beyanda da bulunmadım." 

Duruşmada, Burcu Çağlayan'ın çalıştığı ajansın sahibi Ece K. da tanık olarak dinlendi. Ece K. şunları anlattı:
"Benim mankenlik ajansım vardı. Burcu Çağlayan da benim yanımda çalışıyordu. 

Sanık Başer Ö. de benim arkadaşımdır. Burcu bana erkek arkadaşı İbrahim Tokgöz ile ilişkilerini anlatırdı. Ama ben İbrahim Tokgöz'ü hiç görmedim. Burcu bana tecavüze uğradığına ilişkin bir şey söylemedi. Ancak Pınar A. adlı arkadaşı bir akşam alkol alıp sarhoş olduklarını anlattı. 

İBRAHİM'İN TOKAT ATTIĞINI SÖYLEDİ

Pınar A., sarhoş oldukları gece Burcu'yla kendisini Başer Ö. ve İbrahim adlı arkadaşının bir eve götürdüğünü söylemişti. Sabah bu evde uyandıklarını, İbrahim adlı kişinin Burcu'ya tokat atmaya çalıştığını söylemişti." 
Cumhuriyet savcısı ise sanığın hem hürriyeti tahditten, hem de cinsel saldırı suçundan cezalandırılmasını talep etti. Tutuksuz yargılanan Başer Ö., esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını hazırlamak üzere süre talep etti. Duruşma ertelendi.

Antalya'da Avlanması yasak geyiği avlayan AKP'li iş adamı reza

Antalya'da Avlanması yasak geyiği avlayan AKP'li iş adamı rezaleti

Antalya'nın Korkuteli İlçesinde bir mahallenin Güreş Ağası olan Hamdi Sarıca devlet av koruma memuru ve safari firması sahibi ile birlikte koruma altında olan geyiği vurarak Facebok sayfasında yayınladı

CHP'Lİ EREN ERDEM'DEN ÇOK KONUŞULACAK REFERANDUM İDDİASI

CHP'Lİ EREN ERDEM'DEN ÇOK KONUŞULACAK REFERANDUM İDDİASI

CHP'nin son dönemde öne çıkan Milletvekillerinden Eren Erdem bir televizyon programında başkanlık referandumuna ilişkin ilginç bir iddiada bulundu.

İlgili Haberler