ANTALYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU ; 10 KİŞİ TUTUKLANDI

ANTALYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU ; 10 KİŞİ TUTUKLANDI

Türkmenistan uyruklu kadın Merdan M., Rus uyruklu kadın Viktoria G. ile Caner Ö., Cemal T., Bülent Y., Uğur H., Mustafa B., E.K., Burak A. ile eşi Hümeyra A.,

A+A-

Antalya'nın Alanya İlçesi merkezli, 3 ilde sürdürülen uyuşturucu operasyonunda 3'ü kadın 10 şüpheli tutuklandı.

1 YILDIR TAKİP EDİLİYORLAR

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve bağlı ekiplerin yaklaşık 1 yıllık teknik ve fiziki takip ardından eroin başta olmak üzere uyuşturucu temini, satışı ve kullanımını yaptığı tespit edilen 10 şüpheliyi yakalamak için operasyon düzenlendi.

Jandarma ekipleri, Alanya merkezli Adana, Mersin ve Antalya'da şüphelilerin adreslerine eş zamanlı baskın yaptı.

Baskınlarda 3'ü kadın 10 kişi gözaltına alındı. Operasyon düzenlenen adreslerde 500 gram kullanıma hazır eroin, yüklü miktarda esrar ve kenevir tohumu, 3 hassas terazi, uyuşturucu içiminde kullanılan enjektör ve aletlerin yanında Rusya Federasyonu'na ait bir de mühür ele geçirdi.

RUS VE TÜRKMENİSTAN UYRUKLU KADINLAR

Operasyonda gözaltına alınan Türkmenistan uyruklu kadın Merdan M., Rus uyruklu kadın Viktoria G. ile Caner Ö., Cemal T., Bülent Y., Uğur H., Mustafa B., E.K., Burak A. ile eşi Hümeyra A., Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı'nda 3 gün süren sorguları ve işlemlerinin ardından dün akşam adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan şüpheliler, 'uyuşturucu ticareti yapmak', 'uyuşturucu temin etmek' suçlarından tutuklandı.